Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha májusban lesz 3 éves a...

Ha májusban lesz 3 éves a gyermekem, de csak szeptemberben kezdi az ovit, addig hogy maradjatok itthon vele?

Figyelt kérdés
A gyesem lejár, de dolgozni nem tudok visszamenni, hiszen addig mit csinálok a gyerekkel... Ti hogy oldottátok meg?
2021. jan. 24. 23:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Maradhatsz, csak épp kirúgnak.

Úgy lehet megoldani, hogy bölcsibe adod korábban.

Ha nem májusi lenne, akkor ovit is kezdhetne korábban, ha lenne hely hogy felvegyék.

2021. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
Az a huszon pár ezer ft ennyire hiányzik? Bocs, nem kötekedni akarok, nekem is szeptemberben kezdi az ovit a nagyobbik, pedig decemberi. De azon a pár ezer ft-on nem múlik semmi, igazából ugyanott vagyunk, mint eddig a pelenkával. 🤷🏼‍♀️ Gondolom eddig sem a gyesből éltetek.
2021. jan. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2-es,

Nem a gyes összege hiányzik, hanem a munkámmal nem tudom, hogy mi lesz.

Lehetek fizetés nélküli szabadságon?

2021. jan. 24. 23:54
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én bölcsibe adtam, és szeptemberben ment oviba.
2021. jan. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Ez jó kérdés, én emiatt adtam bölcsibe most 2 évesen, mert januári, de nem veszik fel oviba, így januártól-szeptemberig még maradhat bölcsiben jövőre, szóval majdnem 4 mire ovit kezd

Szerintem megszűnik a munkaviszony.

2021. jan. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a körzetes oviban augusztus előtt nem tudják bevenni, mert tele van. Tahát vagy megpróbálom beadni májustól augusztusig más bölcsibe, vagy megszűnik a munkaviszonyom... Nem túl jó helyzet, szívem szerint a nyarat még kiélvezném vele.
2021. jan. 25. 00:07
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

A szabadságodat is letöltöd, mielőtt visszamész, ami felgyűlt a három év alatt, még az is egy idő.

Kérdezz rá a munkaügyön, jófejségből hátha kiszámolják neked, úgy könnyebb matekozni. De a június-júliust szerintem simán kihúzod vele, ha augusztustól mehet oviba, akár még jó is lehet.

2021. jan. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

7!


Szabadság csak a csed és a gyed első fel évére jár. Kb 10 nap lesz az, ha átlag 21 napos éves szabadságot veszünk alapul. Az kemény 2 hét, nem két hónap....

2021. jan. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Én most megyek vissza, 22 nap szabim van, mert csak az első évre jár. Az egy hónap sem.
2021. jan. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

9!


A 22 nap az egészen pontosan 4 hét és 2 nap. A szabadságod ugyanis 5 munkanapra jár, plusz ott a két pihenő nap. Egy hétre tehát 5 nap szabadság kell.

2021. jan. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!