Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lenne esély bekerülni a...

Lenne esély bekerülni a körzetes oviba, ha most jelentkezünk be egy ideiglenes lakcímre az óvodai körzet miatt?

Figyelt kérdés
Semmiképp nem szeretném a mi körzetes ovinkba adni, arról csak rosszat hallottam. Érdeklődtem más oviknál, legtöbb helyen túljelentkezés van és kötelesek előnyben részesíteni a körzeteseket. Egy közeli családtag olyan helyen lakik, hogy ha átjelentkeznénk hozzá ideiglenesre, akkor a választott ovi lenne a körzetes. Többen javasolták ezt a kiskaput, de a lakcímkártyán látszik a módosítás dátuma. Volt már, akinél bevált ez a módszer?
2021. febr. 26. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem senkit nem érdekel a dátum a lakcímkártyán. Ha nincs más ok ami miatt problémás lehet a változtatás (pl. CSOK) akkor nem lehet belőle gond. Mondom ezt úgy hogy én még a kihalt piros zebrán se megyek át, de rengetegen csinálják ezt a lakcím-kavarást ovi-suli körzet, parkolás stb. miatt. Egy kolléganőm minden év január elején bejelentkezik a munkahelyünk szerinti kerületbe hogy megigényelje az ingyenes kerületi parkolást, majd miután megkapta visszajelentkezik a saját kerületébe. Következő év elején újra és újra... Soha semmi gondja nem volt még vele. Én nem csinálnám, de (sajnos) ezek működő dolgok.
2021. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amikor az ovit kezdte akkor a körzetibe adtam de mivel 3 ovi is volt a városban nem oda tartoztunk volna. Azt mondtam, hogy dolgozni fogok és ez az ovi közelebb van a munkahelyemhez. Persze nem de a többi nagyon lelakott volt. Még két évesen irattam be az oviba és számoltak vele, hogy helyhiány esetén is felveszik. Aztán végül elköltöztünk amikor nagycsoportos lett a kisfiam. Egy településsel odébb.

Leadtuk az új lakcímkártyát és nem kötöttek bele.

2021. febr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nézték a módosítás dátumát, mikor oviba irattuk a lányunk, mivel nagyon népszerű volt az az óvoda. Mondta is a vezetőóvónő, hogy amennyire lehet, figyelnek erre. A bukta ugye ott van, ha családlátogatásra kerül a sor. Ugye ott kiderül, hol lakik a gyermek életvitelszerűen.
2021. febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ide "trollkodok", de őszintén kíváncsi vagyok, hogy miben tud annyira "rossz" lenni egy óvoda, ami miatt érdemes szabálysértést elkövetni?

Mi lehet károsabb abban az óvodában, mint az, hogy a szülőtől a gyermek már 3 évesen azt látja, hogy hogyan kell hazudni, csalni, szabályokat megkerülni?

2021. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!