Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vajdaságban, vagy Kárpátalján...

Vajdaságban, vagy Kárpátalján úgy tudom mindig is (jobban) megbecsülték a tanítókat/tanárokat külhoni magyarjaink, jobban felnéztek rájuk, hasonlóan ahogy ötven-száz éve idehaza. Igaz lehet ez az ottani óvodapedagógusokra is? Vagy ők szinte sehol...

Figyelt kérdés

Vagy ők szinte sehol nem kapnak olyan megbecsülést és tiszteletet, mint a tanítók?


(Hétköznapi közéletben ugyanúgy, mint az iskolákban (óvodákban), azaz az élet szinte minden területére értem, illetve utóbbinál (óvodapedagógusnál) kérdem.)



2021. ápr. 29. 11:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Vagy ők szinte sehol nem kapnak olyan megbecsülést és tiszteletet, mint a tanítók?


(Hétköznapi közéletben ugyanúgy, mint az iskolákban (óvodákban), azaz az élet szinte minden területére értem, illetve utóbbinál (óvodapedagógusnál) kérdem.)

2021. ápr. 29. 11:00
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Normális ember nem nézi semmibe a tanárokat
2021. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz, de itt nem erre irányult a kérdés, hanem, hogy ott valamivel jobban tisztelik őket. Valamivel nagyobb becsben tartják őket. De vajon igaz lehet ez az ottani, kárpátaljai, vagy vajdasági óvodapedagógusokra is? Vagy ők szinte sehol nem kapnak olyan megbecsülést és tiszteletet, mint a tanítók?
2021. ápr. 29. 11:10
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem igaz. Van összehasonlítási alapom: Vajdaságban nőttem fel, de Magyarországon élek, férjem született magyarországi (tanár).

Mondjuk az ő esete más. Kicsiny faluban tanít ahol a tanárnak még mindig értéke van. A kollégái városban tanítanak, itt azért már lehet cifrább dolgokat hallani.

Vajdaságban az óvónéni is szent és sérthetetlen volt, legalábbis a miénk az volt. (igaz, nagyon jó szakember, szülők és gyerekek is szerették), de 35 éves fejjel is a legnagyobb tisztelettel beszélek vele ha találkozunk. Ugyanígy a tanító nénimmel is.

2021. ápr. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem igaz, olyan legalja tanárok vannak Vajdaságban (is) hogy nehéz őket sokra tartani. Persze nem mind az, ez nyilvánvaló.
2021. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez személyes tapasztalat? Nem kötekedni kívánok, csaupán érdekel.
2021. ápr. 29. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, személyes. Vajdaságban nőttem föl, itt járnak iskolába a gyerekeim is. Komolyan eszem megáll, mit meg nem engedtek maguknak egyesek online oktatás címszóval. Pénteken nem tart órát, mert más dolga van, de este azért átküldi a 11 éves gyerekeknek, hogy hétfőn miből lesz a feleltetés, és fenyeget az egyessel. Nem fogja föl, hogy ezek gyerekek, akiknek interakció, magyarázat kell, nem pedig egyetemisták, akiknek kiadom a leckét, és egyedül fölkészülnek belőle. És nem egy ilyen van.
2021. ápr. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!