Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Egy ötven százalékos gyümölcsl...

Egy ötven százalékos gyümölcslé (mondjuk meggy) amihez plusz vizet és cukrot tesznek, mennyivel egészségtelenebb, mint egy száz százalékos?

Figyelt kérdés
Megnézem és kb. 1-2 százalékkal több benne a cukor. Értem hogy az feldolgozott cukor, de ha ilyet veszek az olyan, mintha szörpöt vennék, vagy nagyjából megegyezik egy száz százalékos narancslével mondjuk
2021. ápr. 5. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Talán általános iskola 6. osztályától érdemes újra átnézni a matematika tananyagot, és akkor megérted ezt a százalékos bizbaszt. Nem olyan bonyolult.

Egyébként nem lesz valami feltétlenül egészségtelenebb, ha növeljük a víztartalmát. Én például ha épp 100%-os gyümölcslevet veszek, biztos hogy felöntöm vízzel.

2021. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Komolyan ez egy válasz volt ? Szerinted a százalékszámítással van gondom?

Ez igen... grat, neked akkor a szövegértelmezést ajánlanám

2021. ápr. 5. 15:31
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, mennyivel egészségtelenebb. De a 100 %-os gyümölcslében nincs hozzáadott cukor, tehát az egészségesebb.
2021. ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Annyiban egészségesebb a 100%-os gyümölcslé, hogy abban egyrészt csak az a természetes cukor van, ami a gyümölcsben is, és nem agyonfinomított répacukor, másrészt a 100 %-os gyümölcslében a vitaminok aránya dupla annyi, mintha a fele víz lenne.


1-es: a kérdezőnek nem az a gondja, hogy felesben fel van öntve vízzel, hanem hogy emellett egy csomó cukor is van hozzáadva pluszban.

2021. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy mennyi hozzáadott cukor van benne.
2021. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezt kérdem. Hogy mondjuk persze nem vagyok hülye egy száz százalékos narancslé nyilván egészségesebb, de minimális cukortöbblettel elmondhatom -e hogy egészségeset iszok egy meggylé személyében :D ha mondjuk ötven százalékos de plusz csak cukor és víz. Tehát nincs aroma, meg ilyen olyan adalék.
2021. ápr. 5. 16:30
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
A cukor az cukor. Ezt a baromság rég megdőlt már hogy a "természetes" cukor egészséges a kockacukor meg öl. Gyümölcsleveket inni alapból nem egészséges, a gyümölcsök azért nem károsak a magas cukortartalmuk mellett mert ott van mellette a rost, de ha a rostot kiveszed a képletből kb cukros víz meg az a kis vitamin ami benne marad pasztőrözés után.
2021. ápr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jó tételezzük fel, hogy nekem egészséges.

És szerintem még mindig jobb, mint kólát nyomni álló nap. És alapvetően sima vizet iszom, de reggelihez , ebédhez egy pohár gyümölcslé jól esik.

2021. ápr. 5. 16:36
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

8

Annyival jobb a narancslé mint a kóla, hogy nincs benne szénsav, meg annyi műanyag, de cukor szempontjából ugyanott vannak.

2021. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

az a szőlőlé, de amúgy igen


Hát nem lettem előrébb, majd akkor úgy csinálok, mint aki egészségeset iszik :D

2021. ápr. 5. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!