Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beiratkozás lehet utólag?

Óvodai beiratkozás lehet utólag?

Figyelt kérdés

Sajnos már több mint egy hónapja pozitív covidos vagyok. A kisfiamat május 4.-5-én kellett volna beíratnom óvodába, de akkor még javában benne voltunk a vírusban. Tulajdonképpen örülünk, hogy élünk...

A munkáltatómtól ma tudtam csak munkáltatói igazolást kérni, mivel nem a körzeti ovinkba jelentkezünk, hanem a munkahelyem körzetébe.

Ma küldtem el a jelentkezést egy kis magyarázattal.

Mit gondoltok? Van esély, hogy ne vesszen el ez az egy év? Hiszen nem a saját hibámból nem jelentkeztünk... Mikor megkaptuk a levelet az oktatási hivatalból, nem tudtuk előre, hogy eddig covidosok leszünk.



2021. máj. 20. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lehetett emailba is jelentkezni.Szerintem hívd fel az ovit beszélj a vezetővel, de amúgy ha augusztus.31-ig betölti a 3 évet elvileg automatikusan felvételt nyer a körzeti óvodába és várják szeptembertől.
2021. máj. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is e-mail-ben küldtük el a jelentkezést. Helybe biztosan felveszik, kötelesek rá, másik településen szerintem már nem fogják.
2021. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is e-mailben jelentkeztünk, még egyszer sem jártunk személyesen az oviban. A körzetesnek fel kell vennie, a többi nem köteles.
2021. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A körzeti oviba nem szeretném, mert mindannyian a városba járunk dolgozni, ha netán valami baj lenne, onnan sokkal egyszerűbb lenne érte menni. Ezért szeretném a nem saját körzetibe.

De persze ha más lehetőség nem lesz, muszáj lesz.

Azért reménykedem.

2021. máj. 20. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Ha van hely a "nem" körzeti oviban, szerintem felveszik, függetlenül attól, hogy nem beiratkozás napján kérted... Az óvodákban folyamatos beiratkozás van, még akár augusztusban is be lehet íratni bárkit!
2021. máj. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Vagy igen, vagy nem.

Bár már mindegy, de ilyen esetben beküldtem volna hiányosan a jelentkezést (vagy felhívtam volna az ovit, hogy mit tegyek), jelezve, hogy amint tudom, pótolom a hiányt. Ráadásul gyanítom, egy szkennelt igazolást meg lehetett volna előlegezni.

Remélem, hogy sikerül utólag elintézned. Hívd fel őket/küldj e-mailt.

2021. máj. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy folyamatos a felvétel, hogy akik tavasszal jelentkeztek azokat fogadják a betöltött 3 éves kortól, következő év februárjáig.De ahhoz kell tavasszal beiratkozni.Munkaltatoi igazolás pld nekünk nem kellett csak neten kitölteni egy szándéknyilatkozatot, feltüntetve melyik oviba szeretnénk a gyereket beadni.Nalunk nem vennék fel mert sok a gyerek kevés a férőhely, viszont ilyen esetben inkább telefonon beszélnék az óvoda vezetőjével,mert úgy lehet igazán megbeszélni az ilyet.
2021. máj. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett e-mailben/online jelentkezni mindenhova, pont ezért. Mi nem tudjuk van-e hely, lehet, hogy van, de lehet mindet feltöltötték.
2021. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, be lehetett volna küldeni online mindent, plusz szkennelve a munkáltatóit, stb, de mint mondtam, kB. Örülünk, hogy túléltük ezt az egészet és szó szerint kisebb gondunk is nagyobb volt annál, hogy én most ezt a huzavonat vegigcsinaljam.

Nagyon köszönöm a válaszokat, szerencsére rendkívül megerto volt az ovodavezeto és rengeteget segített nekünk, így szerencsére be tudtam íratni a kisfiamat és már szülői is volt. :)

2021. jún. 18. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!