Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ingyen étkezéshez elég a...

Ingyen étkezéshez elég a nyilatkozat?

Figyelt kérdés
A lányom szeptemberben kezdi az óvodát, és kiküldték e-mailben a nyilatkozatot, ha vki jogosult az ingyen étkeztetésre. Mi úgy számoltuk, hogy nem haladja meg az egy főre jutó összeget, ezért jogosultak vagyunk rá. De ehhez kell kikérni munkahelyről vmi papírt, hogy mennyi is a bevételünk? És családi pótlék összegéről is kell akkor gondolom.

2021. júl. 28. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezel rá?!


Fiamnak az iviban kell, lányomnak a suliba nem...

2021. júl. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, az a biztos.


Nekem pl mondta az óvónő, hogy nyugodtan jelöljem be és akkor ingyen vagy féláron van a kaja (nem tudom már melyiket mondta), senki nem ellenőrzi, mindenki igénybe veszi a lehetőséget.... Hát kössz, jól nyomják.


Nem vettem igénybe, rajtam kívül még 2 gyerek után fizetnek teljes árat, pedig gazdag település.

2021. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Volt szülői értekezlet, akkor említették az ingyenes étkezés lehetőségét, de arról nem volt szó, hogy kell-e más hozzá. Az e-mailben is csak azt írták, hogy személyesen kell bevinni a nyilatkozatot. De akkor inkább megkérdezem, köszönöm.
2021. júl. 28. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Az oviban nem kértek semmit, önbevallás volt. A bölcsibe viszont kellett vinnem bankszámla kivonatot, amin a havi bevételeink voltak feltűntetve.
2021. júl. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kérnek semmit.
2021. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmivel sem kell igazolnod a kereseteteket. A családi pótlék is beleszámít, igen, tehát kettőtök nettó fizuja plusz a családi pótlék osztva annyi fővel ahányan éltek (2 szülő x gyerek). Csak megsúgom, senkit nem ellenőriznek le.

Előző válaszolónak írnám, a bölcsiben jogtalanul kérték el, nem vagy köteles bemutatni róla papírt.

2021. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!