Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Iskolaérettségi vizsgálat...

Iskolaérettségi vizsgálat hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Mostanában szeretném elvinni a lányomat, ovi is javasolta, mert szeretném, ha szeptembertől suliba menne, pár nappal a kötelező után született, így neki még nem kellene mennie.

Nyilván egy mostani vizsgálat nem mutatja meg, hogy jövőre mire lesz képes, de szeretném azért tudni, mire kell készülni.

Értelmileg nincsen semmi gond, már most sem, inkább érzelmileg (pl könnyen sírva fakad, de hamar megnyugszik) és nehezen ül meg a hátsóján, de egy év alatt azért ez sokat tud változni. Plusz nem gondolom, hogy az 5 nappal előbb született csoporttársa érettebb lenne, csak a jogszabállyal vannak gondjaim - de ez más lapra tartozik.


Szóval érdekelne, aki volt már ilyen vizsgálaton, esetleg ott dolgozik, mi történik?


2021. szept. 6. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Fu ez engem is erdekelne. Szeptember 5-en született a kislányom es ha érett lenne ra, en siman kuldenem iskolába. En inkabb attol felek mondjuk, hogy a sok 7,7 es fel eves kozott nagyon pici lesz majd épp 6 evésen. Sajnos eleg kevesen íratják be 6 evesen a gyerekuket, azt tapasztaltam.
2021. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én is. pedig szerintem hosszútávon a gyerekkel szúrnak ki...
2021. szept. 6. 21:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is ilyen gondban vagyunk csak szeptember 9en szuletett a fiam. Okos, ertelmes, nyitott erdeklodo. Koveti a feladatokat, kepes 1orat is folyamatosan feladat lapozni. De o igenyli a delutani alvast, 3orat is alszik, kicsi vekony a tobbi gyerekhez kepest. Jar uszasra, ott is mondtak lenyegesen gyengebb a kortarsaitol.
2021. szept. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

"pedig szerintem hosszútávon a gyerekkel szúrnak ki..."

Francokat. Ha éretlen a gyerek, akkor az lenne kiszúrás, ha mennie kellene.

Lányom augusztus 31-i. Oxigénhiánnyal született, 2 évesen tanult meg járni, 4 évesen kezdett beszélni. Mindezt folyamatos intenzív fejlesztés mellett. Jelenleg is mozgásfejlesztésre jár, logopédushoz és fizikailag is gyenge, alig 15 kiló 115 centihez.

Neki menni kell, a szeptember elsejei pedig kap egy plusz évet? Hol fer ez?

2021. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nyilván nem a te kislányodra gondoltam. De nagy divat lett ez a visszatartjuk, hadd játsszon. És ennyi az ok. Nem az, hogy nem érett, nem fejlett, csak hadd játsszon. Márpedig ez kiszúrás a gyerekkel, kiszúrás az óvónővel és kiszúrás a kisebbekkel, mert nagyon sokszor, laikus szemmel látható, hogy baromira nem oviba való már a gyerek, de egyszerűbb beadni reggel elhozni délután, hadd játsszon, mint munka után, vacsorafőzés közben gyakorolni az ABC-t. Mondom, nem minden esetben van így, nyilván. De sokszor.
2021. szept. 7. 00:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem 7 évesen és három hónaposan kezdett, szinte mindenki nagyobb nála viselkedésre is, kinézetre meg pláne! Olyan osztálytársai vannak, hogy kb enyém a legkisebb, pedig szinte mind 6 éves és pár hónapos. Nem attól az egy évtől fog függni a mérete a gyereknek! Ha tökmag a gyerek, jövőre is az lesz. A nagy gyerek meg előző évben is nagyobb volt!


Az enyém 6 éves és 7 éves kora között 2 centit nőtt, és semmit sem hízott, csak nyúlt egy minimálisat.

2021. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!