Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha lesz iskolaérettségi...

Ha lesz iskolaérettségi vizsgálat, miket fognak kérdezni a kislányomtól az oviban?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy így hívják-e, de arról beszélek, amikor feltérképezik, hogy iskolaérett-e már.
2016. nov. 19. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Az nem az oviban van. Hanem a nevtanban és nem kérdezik hanem feladatok, játékok vannak.
2016. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Kap a kicsi pár feladatot, megvizsgálják a testi érettségét is, stb. Pl. fontos kritérium szokott lenni, hogy váltja-e már a fogait!


Nem kell aggódni, nem az a cél, hogy "megbuktassák", nincs jó vagy rossz válasz!

Viszont nagyon sok kudarcot élhet át a gyereked, ha úgy kerül át iskolába, hogy nem elég érett. Nálunk is ez volt, augusztusi a lányom, és a nevtanból is azt mondták (meg mi is így éreztük), hogy jobb neki még egy évet az oviban.

Most ő az egyik legidősebb kicsi az osztályban, de ebből egyáltalán nincs semmilyen hátránya. Másodikos, és kitűnő tanuló. Idén egyszem négyest sikerült összeszednie, azt is rajzból. :) Szeret iskolába járni, élvezi a feladatokat.

Nagycsoportosan még szeleburdi volt, szétszórt, nem tudott hosszabban figyelni egy dologra.

Nem élte meg kudarcként, hogy maradt az oviban egy évet.

2016. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem valamit félreértettetek, vagy én nem tudom jól kifejezni magam! Nem arra gondolok, hogy még javasolják, hogy ne menjen és van vizsgálat, hanem hallottam egy másik oviban, hogy novemberben ment valaki az oviba és kaptak egy listát a szülők, hogy miket kell tudnia annak aki már megy suliba és ezen voltak kérdések. Pl: nem az, hogy sorold el a 7 napjait, hanem mi jön a szerda után, mi van vasárnap előtt, be tudja-e kötni a cipőjét, stb. Ezt a fogas dolgot egyáltalán nem értem, mi köze ennek a sulihoz? Mi a túró köze van hozzá? Nekem 14 évesen azért volt szájsebészeti műtétem, mert még volt tejfogam, akkor én addig nem mentem volna suliba, vagy mi? Valahol azt is hallottam, hogy meg kell lennie 20 kg-nak. Édes Istenem...
2016. nov. 19. 18:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy falun vagyunk és meg lehet beszélni az óvodavezetővel, hogy mehet-e vagy sem?!
2016. nov. 19. 18:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
20 kilónak nem kell lenni-nem is kellett soha-18 kg volt a határ.A fog úgy jön ide,hogy azt mondják,amikor kieseik az első tejfog,akkor válik-idegrendszerileg-éretté az iskolára.
2016. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 21. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!