Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Inkább máshogy tanítsam meg...

Inkább máshogy tanítsam meg velük ezt a mondókát? "Itt a köcsög, mi van benne"

Figyelt kérdés

Jövő héten alma témahét lesz és ezt a játékos mondókát is szeretném megtanítani, eljátszani az ovisaimmal:


Itt a köcsög!

Mi van benne?

Arany alma,

arany körte!

Add tovább! Add tovább,

te fizesd meg az árát!



A "köcsög" helyett inkább kosárral tanítsam nekik?

Kezdő óvónő vagyok. Van néhány kisgyermek, akik a szüleiktől sok csúnya kifejezést eltanultak, nem szeretném, hogy ezzel a mondókával bárkiben is erősítsem ezt, holott teljesen más jelentése van, mint amire manapság használják?

Vagy pont azért alkalmazzam így, hogy ezután tudják, hogy mi a rendes jelentése a szónak?



2021. szept. 12. 19:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Mutass meg nekik egy ilyen edényt és úgy tanítsd meg, ahogy a mondóka szól.
2021. szept. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a biztonság kedvéért legyen "kosár".

Nekem tavaly elsős volt az osztályom, ha bemondtam volna, hogy "köcsög", biztosan lett volna ramazuri, sikítva nevetés és végtelen ismételgetés. Szerintem etika órán jött elő ez a szó, akkor is le kellett hűtenem a kedélyeket, de ott megbeszéltük az eredeti jelentést és tovább is léptünk. A mondókát viszont ismetlitek, ismételgetik akár maguktól is, ezért talán nem annyira szerencsés szerintem.

23/N kezdő pedagóguskolléga

2021. szept. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%
Váza
2021. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Akár meg is tanulhatják, hogy a köcsög amúgy tök mast jelent, mint a pejoratív ertelme. Nem?
2021. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Miért baj, ha nem rögtön a negatív értelmét tanulják meg egy szónak, hanem azt, amit valójában jelent? Nem ez az egyetlen népdal vagy mondóka, amiben köcsög szerepel. A kétévesem is tudja már, mi az a köcsög, anélkül, hogy ismerné a szó pejoratív jelentését
2021. szept. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Itt a csuprom, mi van benne?

Legalább bővül a szókincsük egy ritka szóval.

2021. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Legyen köcsög. Vigyél be egyet mutatóba, hogy " ez a köcsög". Legalább megtanulják mit is jelent valójában, komolyan vicc hogy most már mindentől rettegni kell mert mi van ha van mögöttes tartalma...
2021. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Én is köcsöggel tanítanám.

Majd szembesülnek vele később,ahogy mi is,hogy lehet másképp is használni egy egy szót.

2021. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a szót manapság már csak egy értelemben használják. Van rengeteg más mondóka, ez felejtős.
2021. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9%
Alapból támogatnám az eredeti szó használatát a szó megmagyarázásával együtt, de... Fennáll a veszély, hogy valamelyik idióta szülő bemegy balhézni, hogy miket tanul a gyerek az oviban, és hidd el, neki nem fogod tudni megtanítani, hogy van nem pejoratív, eredeti jelentése is a szónak. És most eléggé kiélezett a helyzet azért. A te érdekében, hogy ne legyen konfliktus. Mert nyilván meg lehetne oldani, meg a vezető óvónő is melléd állna, hiszen neked van igazad, de maga a procedúra, amíg lepörög hiányzik neked? Legyen inkább kosár!
2021. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!