Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ezt hogy szoktatok csinálni?

Ezt hogy szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kislányomnak 2 hét múlva lesz a születésnapja és szeretnék az oviba vinni egy tortát. Amíg bolcsis volt vettem egy normál méretű tortát es az bőven elég volt. (Kevesen voltak egy csoportban, 10 alatti létszám volt.

Itt most viszont van 15-20 gyerek plusz az óvónők+ a dajkák. Ilyen esetben ti mit szoktatok vinni szulinapot ünnepelni?

Egy torta gondolom nem lenne elég mindenkinek, kettőt vinni azért viszont már picit húzós összeg es túlzásnak is érzem, főleg úgy hogy itthon is megünnepeljük majd, itt is lesz torta.

A sütés kizárva, egyrészt sose jön össze semmilyen sütemény, másrészt pedig dolgozom, ezért gondoltam, hogy inkább vennék valamit.

Valami kis sósat is gondoltam, hogy bevinnék, esetleg pogácsa, bár nem tudom azt szokás-e?


Köszönöm előre is a válaszokat.


2021. szept. 14. 09:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Lehet bevinni tortát? Nálunk nem lehet. Ez így le is egyszerűsíti a dolgokat, és senkinek se kellemetlen később, akinek esetleg nem fér bele.
2021. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk nem engedik a tortát, ráadásul van laktóz érzékeny is a csoportban.

Nálunk dörmi piskótából összeállított (csomagolásában) torta forma szokott bekerülni, hogy idézőjelben steril legyen az osztozkodás. De van, aki Kinder tejszeletekkel csinálja ezt meg.

Nálunk fontos ez a kérdés, a bolti cuccokkal nincs meg a rizikó hogy valami ártó dolog kerüljön a finomságba. Például nem friss a hozott torta vagy az otthon sütött valamilyen allergént tartalmaz stb.

2021. szept. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk nem lehet tortát meg semmilyen házi készítésű süteményt vinni és a boltiból is meg van szabva, hogy habos nem lehet. A Marlenkát vagy hasonló kaliberű csomagolt süteményeket javasolták. Én a kislányom szülinapjára Dörmi tortát fogok majd készíteni és azt visszük be, nem egy anyagi csőd és könnyű kalkulálni az adagokkal.

[link]

2021. szept. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Szerintem kérdezz rá, hogy vihetsz-e. Nálunk nem lehetett. Előre csomagolt dolgot lehetett csak vinni amin ott voltak az összetevők, allergének.
2021. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%
2 zsacskó bolti, csomagolt kekszet vagy gyümölcsöt vittem régen. Tortát soha nem is lehetett bevinni. Szülinapi bulira meghívhatta a legközelebb álló gyerekeket, akkor ettek tortát.
2021. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon helyes, hogy nem lehet bevinni. Világ baromsága. Gondolhatnál rá, hogy 20 gyerek esetén minden hétre jut egy szülinap, szerintem nem túl egészséges egy gyereknek minden héten habos tortát enni.
2021. szept. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
De ezt miért itt kérdezed? Egyeztess az ovival, hogy mi a szokás, mit szabad, nehogy odaállíts megbeszélés nélkül egy tortával, amit lehet be se engednek, aztán vigasztalhatod a csalódott lányodat.
2021. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

Simán elég egy normál, 16-20 szeletes torta egy óvodai csoportnak, majd vékonyan szeleteli az óvónéni.

Én amúgy túró rudit küldtem be mindig, mert volt gluténérzékeny gyerek, és az neki is jó volt. Az óvónő meg tortaformába rendezte, és lefotózta vele a kölkömet, cuki volt. :)

2021. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
30%

Off: ez amúgy mikor lett szokás?? Amikor én kicsi voltam a kilencvenes években, ilyen sose volt.


Hatosnak meg igaza van, pedig nem vagyok egészséges életmód guru, de én sem sütikézek hetente.

2021. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Laktóz és glutén érzékeny is van a fiam csoportjában. Így én egy sió vitatigris dobozos üdítőt küldtem be és egy banánt. Az üdítőre ragasztottam matricákat amit a fiam választott.
2021. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!