Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor kötelező németországba...

Mikor kötelező németországba az óvoda?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy 4 éves kortól már kötelező az ovi, de nekem itt azt mondják hogy nem kötelező, csak ha valaki be akkarja íratni a gyerekét,csak akkor, most akkor hogy is van ez?
2021. szept. 28. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szó sincs ilyen kötelezettségről. Sem bölcsi, sem ovi nem kötelező. ellenben fizetős. Annak mértéke eltérő.

Olyan van csak, hogy ha a szülő kéri, a három éveset is kötelesek felvenni.

2021. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor itt mikortól járnak a gyerekek oviba, ugy hogy köteles ?
2021. szept. 28. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Miért magyaroktól kérdezed?
2021. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Itt, Magyarországon kötrlező lenne?
2021. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos megnéztem. Alapesetben 3 éves kortól. Ha azt csak augusztus 31. Után tölti be, akkor a következő évben. Kérhető korábbi felvétel, illetve felmentés kérése, de csak különösen indokolt esetben adják meg.
2021. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
4-es igen, kötelező itt Magyarországon, 3 éves kortól. Bár az Alkotmány Bíróság ezt elkaszálta, és felmenthető a gyerek öt éves koráig, sőt nem is nekem kell bizonyítani, hogy de jó neki velem, és jún 30-al rendeznie kellett volna a dolgot a jogalkotónak, de legjobb tudomásom szerint semmi sem történt. Ami azért dühítő, mert a jelen szabályok szerint máj 25-ig lehet a felmentést kérni, de a jogszabályt amire hivatkozhatott volna az ember, nem készítették el időre. Szóval, aki felmentette volna a gyerekét, és tudta hogy az AB elkaszálta azt, ami ezt nem teszi lehetővé, az jól beszopta. Nem a politika rovatban vagyunk, de hiába jól élünk anyagilag, nekem ezért van ki fideszkékkel a fszom is, mert annyira rátenyerelnek az emberre és belemásznak a mindennapjainkba, hogy hihetetlen, s ha valami csoda folytán a hűséges Alkotmány Bíróságuk el is kaszálja a baromságukat, akkor se sietnek rendezni a helyzetet, sőt, ki nem szarja le, hadd tépje ki a haját az ember.
2021. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Németországban nem kötelező az óvoda, amúgy tartományonként és néhány esetben városonkénkt is különbözik hogy fizetni kell-e illetve hogy mennyit. Alapvetően Kelet-Németországban jobban ki van építve az óvodai hálózat, már DDR idején is így volt, ott a gyerekek könnyebben kapnak helyet egy közeli óvodában.

Nyugat-Németoszágban sok helyen még mindig kevés az óvoda, nagyobb is persze a népsűrűség.

Az óvoda nem kötelező, de egy ideje bevezették, hogy 3. betöltött életévtől a gyereknek "joga van" egy óvodai helyre (Rechtsanspruch), de ha jól tudom max heti 25 órában.

Mi NRW-ben lakunk, nagyváros, sok gyerek, és hiába építettek sok új óvodát vagy bővítették ki régebbieket, nem könnyű bejuttatni a gyereket egy oviba. Nekünk végül szerencsénk volt, fiunk 3,5 évesen kapott egy 35 órás helyet a hozzánk legközelebbi oviban, aztán a tesvérét egy évvel később simán felvették (abban az évben pl csak testvérgyerekek kaptak helyet, másnak esélye sem volt).

Ja és itt nincs külön bölcsöde, egy adott intézmény a kapacitás, személyzet stb függvényében dönti el, hogy hány éves kortól vesz fel gyerekeket. Nálunk pl az oviban 1 éves kortól vesznek fel gyerekeket, de 1-3 éves kor közöttiek max tízen vannak, és van 2 vegyes csoport, ahol 24-24 3 és 6 év közötti gyerek van.

A fiunknak az első évben kellett fizetnünk az oviért (kb 130 EUR/hó de ez a család éves bevétele alapján mindenkinek más), amúgy akkor még úgy volt hogy csak az iskolaelőkészítő év ingyenes, de hoztak egy új szabályozást, így már az iskolakezdés előtti utolsó 2 év ingyenes, és a kistestvér is ingyenes ha egyszerre járnak oviba. Így most nekünk nem kell fizetni semmelyikőjük után, kivétel ez alól az ebédpénz.

Az iskolába pedig azokat kell beiratni akik szeptember 30-ig betöltik a 6-ot,és itt augusztusban kezdődik a tanév. Épp jövő héten lesz a beiratkozás, az hogy helyet kap-e az adott iskolában, majd pár hónap múlva derül ki... Szintén kevés az iskola a városban és sok a gyerek, persze ez 5 éve tudható volt, szóval vannak hiányosság.

2021. okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!