Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ez csalásnak számít? Megbüntet...

Ez csalásnak számít? Megbüntethetnek emiatt?

Figyelt kérdés
Nyugat-Európában élő magyar állampolgárként megtehetem azt, hogy átiratom az autómat vmelyik Mo.-on élő közeli rokonom nevére? Akkor elég lenne a magyar autóbiztosítást fizetni. Ha baleset történik itt, akkor is fizetne a biztosító, ha én éppen mondjuk a "kölcsön kért" kocsival vagyok külföldön?

2017. márc. 23. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tiszta,hogy most amit at akarsz iratni autot,annak milyen papirjai vannak?magyar vagy olyan amelyik orszagban elsz?

Ha magyar akkor nyugodtan atirathatod a magyar rokon nevere,mondjuk nem vagom abban mi lesz jo neked!

Ha nem magyar papiros,akkor meg nem is irathatod olyan nevere akinek nincs lakcíme az adott orszagban!Vagyis eppen a nevere veheti az autot,viszont akkor honositania kell az autót,azaz regadó,magyar forgalomba helyezes magyar rendszam stb.......ebbe megint nem tudom mi a buli?

2017. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát, ezt csak úgy lehet, ha ő venné egy kocsit Mo-on, magyar biztosítással, és én így azt használhatnám idekint?
2017. márc. 23. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Tovabbra sem értem mit akarsz,de a lényeg hogy kár is ezen agyalni!Ez a trükközés dolog hogy külföldön élek életvitel szerűen,de magyar rendszammal jarok dolog mar nem jarható út!vAgy ha szerencsed van éppen el lehet sunnyogni valahogy a "kis utcákon",de ha egyszer megfognak vele egy komolyabb ellenőrzésnel úgy megbüntetnek vele hogy beszarsz!Ráadasul tőlünk nyugatra vadasznak az ilyenekre!
2017. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hülye a biztosító, rá fog jönni a rosszhiszeműségedre, és nemhogy nem fog fizetni, de még fel is jelent, és megbüntetnek.

Most komolyan, minek belemenni ilyen fillérb*szkódásba??? Pár tízezer forintról van szó...

2017. márc. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En pedig Kenyában szeretnem az adót, TB-t és jarulekot fizetni, mert ott kevesebb. Szerinted jarhato? Ahol életvitelszeruen élsz ott fizetsz. Ez kb ennyire egyszeru. Ha meg nem tetszik, menj haza. Imadom az ilyeneket, pampognak a sok szlovak meg román rendszamos auto miatt otthon, de ok kulfoldon a magyarral akarnak élni. Röhej...
2017. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mennyire nyugat az a Nyugat-Európa? Németországban pl az autó utáni adóból tartják fenn az utakat, pályákat. Ezért nincs autópályadíj sem. Ha ez alól kibújsz, adócsalást követsz el.
2017. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!