Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Elvihetem már oviba holnap,...

Elvihetem már oviba holnap, ha ma már csak néhányszor köhögött a gyerekem?

Figyelt kérdés

Eddig még nem volt beteg egyszer sem (3 éves). Most sem volt igazán, csak némi orrfolyás, meg hurutos köhögés volt, de láz nem, és a viselkedését tekintve sem látszott egyáltalán betegnek, ugyanúgy futkározott, biciklizett... stb., mint bármikor máskor.

Még időnként előfordul néhány alkalommal, hogy hurutosan köhög, de a nap 90%-ban semmi sincs, és ma eddig csak 1x kellett orrot is fújni Nála.

Tudom, hogy nem szeretik az óvónők, ha csak egyet is köhög a gyerek, de mégis meddig tartsam itthon, ha ezen kívül semmi más baja nincs?! Magamból kiindulva egy betegség után én is van, hogy még köhögök időnként, akár 1-2 hétig is.

Orvosnál nem voltunk, csak felhívtam, hogy ez van; azt mondta akkor, hogy mivel nem nagyon beteg, ezért ne vigyem be, csak ha rosszabbul lenne; de nem lett.


2021. szept. 28. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Orvosi papír nélkül normális oviba be se veszik… a köhögés, ha csak maradék, az nem gond, de kell az igazolás, amit az orvos állít ki.
2021. szept. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kis település. Nálunk ezt nem veszik olyan szigorúan. Simán leigazolhatom én
2021. szept. 28. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Ez független az ovi helyétől, nem vehetjük be reggel, ha papír nélkül hozza a szülő.
2021. szept. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Miénk múlt héten lett taknyos.Nem nagyon, pont mint a tiéd.Én holnap viszem orvosi igazolással, hozzáteszem orvos nem látta.:D.Elvileg ha csak úgy magadtól otthon tartottad és az ovi nem tudja, hogy miért akkor a saját igazolás is jó, de ha betegség miatt akkor ahhoz kell orvosi igazolás.(hivatalosan).Biztos van ahol máshogy van.Nálunk ezt szigorúan veszik.
2021. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
A lányomnak mandula gyulladása volt, köhögött és folyt az orra. Az orvos mondta, hogy csütörtökön hívjam fel, mi van vele (hétfőtől nem ment oviba), addigra csak keveset köhögött és kicsit folyt az orra, azt mondta, mehet hétfőn. De hétfő reggelre megint csúnyán köhögött, így megint maradt egy hetet itthon. Még akkor is köhögött kicsit, de mivel már semmi baja nem volt, ment oviba. Nem mondták az óvodában, hogy hozzam haza, amúgy sok más gyerek is hasonló cipőben járt.
2021. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk ezt mindig az orvos állapította meg vizsgálat után mivel az én lányom heteken keresztül köhögött egy betegség után ( néha) ő ilyen típus volt,úgyhogy én ezt az orvosra bíztsm mindig
2021. szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!