Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviba tetű fertőzés volt mint...

Oviba tetű fertőzés volt mint meg tudtam ,kislányom 2,5 hete beteg volt, nem kaptuk el szerencsére.De most meg mehetne oviba igazolás is meg van. Kérhetek az orvostól felmentést ,hogy a héten ne menjen ,hogy biztosan ne kapja el ?

Figyelt kérdés
Amúgy ti mivel védekeztek ellene ?
2021. szept. 28. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben szerintem nem ad a doki igazolást. De nálunk kérhet a szülő oár napot "családi okok miatt"

Kérdezd meg az óvónőt.

Egyébként 1 hét nem oszt nem szoroz.

Lehet így is eljaoja, mert sok stülő nem kezeli ki rendesen a gyereket 😩 meg magát se.

Nálubk legalább is a covid vetett csak véget neki.

2021. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérni kérhetsz,de a tetű makacs dolog,elég 1 szülő aki nem kezrli ki otthon rendesen és hetekig fertőzhet. De kapható megelőző készítmény sampon,én azzal mostam a lányomnak. Nem tudom volt e hatása,de nem kapta el.
2021. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi a neve a samponnak ha megkérdezhetem ?
2021. szept. 28. 22:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt az iskolában, sajnos mi is össze szedtük, a lányom fenékig érő hajából kellett kiszedni, nem volt egyszerű. Utána ezt a megelőző sprayt használtuk minden nap, többet nem kapta el, pedig sokáig nem sikerült kiírtani az osztályból.


[link]

2021. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy bármelyik gyógyszertárban kapható.
2021. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi ☺️
2021. szept. 28. 22:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki tetűs azt hazaküldik. Addig amíg nem tiszta, nem mehet közösségbe.

Vegyél megelőző sampont vagy sprayt.

Ahogy elkezdődik az ovi, én folyamatosan megelőz sprayvel kezelem őket, egészen ovi végéig mert a tetű nem csak ősszel/télen van.

2021. szept. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon makacs dolog ez a tetű. Nekünk egy hónap kellett, hogy teljesen ki tudjam irtani, mert miután lekezeltem, és a védőnő is átnézte, kiállította az igazolást, hogy mehet közösségbe, egy hét múlva megint ott figyeltek a serkék, és ezt eljátszottuk párszor. :((( Ááááá, a végén már ha becsuktam a szememet, akkor is tetveket láttam, rémálmaimban ne jöjjön elő az az időszak megint.

Nekünk végül a Paranit megelőző sampon segített elkerülni a visszafertőződést, a saját fejemet - mert persze én is elkaptam - ecettel öblítettem le. Gyereknek nem ajánlom, mert nagyon kellemetlen, csíp és mar mindenhol, viszont hatásos, kiirtott mindent.

2021. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Paranit megelőzésre.

Amikor tetű volt az oviban, ezzel mostunk hajat. Lányomnak derékig, nekem fenékig ér, szerencsére nem hozta haza.

2021. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hányszor kell vele hajat mosni ? Naponta hetente havonta ?
2021. szept. 29. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!