Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beiratkozáskor miket...

Óvodai beiratkozáskor miket kérdeznek? Kérdeznek a terhesség és a szülés körülményeiről?

Figyelt kérdés
2021. okt. 4. 08:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Kérdeznek. Sőt, még a szoptatásról is van kérdés.

Engem felháborított, mert nem szívesen beszéltem a nehézségeinkről, de ma mar értem.

Nem mindenki olyan mint mi, hogy visszük, hordjuk fejlesztésre, foglalkozunk vele.

Másnál az óvoda az első hely, ahol esetleg kiderülhetnek a problémák.

2021. okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Kérdeznek igen, hogy hanyadik hétre született, meddig szopott stb, nekem nincsenek sérelmeim ezzel kapcsolatosan de őszintén furcsának találtam, hogy minek akarnak ilyeneket tudni. Persze nyilván ez diszkrétebb módja annak, hogy kiderüljön ha a gyerek még mindig szopik pl, vagy esetleg a szülés körülményei miatt pl koraszülött számíthatnak-e tőle nehezebb helyzetekre.
2021. okt. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Annyit kérdeztek, hogy esetleg van-e külön kérésem, hogy melyik csoportba kerüljön, SEMMI MÁST!
2021. okt. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok: tőlünk ezeket írásban kérdezték már a beiratkozás után, az első szülőin kaptunk egy több oldalas nyomtatványt amit a családlátogatáson kellett kitöltve odaadni az óvónéniknek.
2021. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is valami nyomtatvány volt. Biztos valami statisztikához kell tovább küldeniük.

Nemrég a kamasz nagyfiam volt szakorvosi vizsgálaton, és szerepelt a papírján, hogy hányadik hétre és hogyan született és meddig volt anyatejes - pedig ott biztos nem kérdezték. Szóval tuti valahol központilag kérik tőlük, nem az óvóda akarja ez alapján megkülönböztetni a gyerekeket vagy megítélni az anyákat.

2021. okt. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kérdeznek. Mi nyomtatványt kaptunk. A születés körülményi is fontos információkat tartalmazhat. A szoptatás is ilyen. Vagyis nem konkrétan, de egy példa mondjuk a megkésett beszéd. Bekerül egy megkésett beszédű gyerkőc, nála fontos információ, mert lehet amiatt nem tudott szopni, mert levan nőve a nyelve (sok helyen nem nézik 🙄), gyenge/feszes az arcizma stb... Nem azért késett, mert nem szopott, hanem van valami kis probléma ami miatt nem tudott szopni és kihat a beszédre. Könnyebb elindulni valamerre ha gond van és van valami az anamnézisben ami gyanúra adhat okot.
2021. okt. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Beiratkozásnál nem, de amikor elkezdte az ovit, akkor nekünk is adtak olyan nyomtatványt, amit ki kellett tölteni ilyen jellegű kérdésekkel.
2021. okt. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Beiratkozásnál nem kérdezték.

Egy kérdőívet kaptunk amikor elkezdődött az ovi és azon voltak olyan kérdések, hogy meddig cicizett a gyerek, mikor kezdett el forogni, kúszni, ülni, mászni és járni.

Az is benne volt, hogy hány hétre született a gyerek de a szülés módja nem volt benne és a terhesség sem.

2021. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Soha nem kérdeztek ilyet. Azt hittem először,hogy viccel az első válaszoló 🙄
2021. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Beiratkozásnál nem, de az első szülőin kaptunk egy ún. fejlődési naplót, ahol az első két oldal ilyen jellegű kérdésekkel volt tele. A további oldalakat az óvónők töltik ki az évek alatt.
2021. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!