Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónők között van olyan,...

Óvónők között van olyan, akinek nem szimpatikus egy csoportjába járó gyerek?

Figyelt kérdés
Írjanak óvónők vagy olyanok, akik tudnak ilyenről vagy jártak így. Ilyenkor mit tesznek, hogy viselkednek a gyerekkel?

2021. dec. 13. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, de ezt sosem szabad éreztetni velük. Kedvenc is van, akit szó nélkül hazavinnék, de neki sem szabad éreznie. Sőt, egyik “típus” szüleinek sem. Ez talán a legnehezebb része a munkánknak.
2021. dec. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Nevelőanyám magánbölcsiben dolgozott (oké, bölcsi nem ovi de azért nagy különbség nincs). Na ő mesélt érdekes dolgokat.

Bölcsi tulaj simán megcsinálta, hogy ha volt egy beteg gyerek bent, megetette majd a kanalát lenyalatta a nem szimpi gyerekkel, mondván hátha lebetegszik és nem jön. És ezt így tök lazán a többi dolgozó előtt, nem is titkolva az extrém unszimpátiát meg gerinctelenséget.

2021. dec. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyem mindig van, oviban is, suliban is. De ha az ember jó pedagógus ezt rajta kívül senki nem fogja tudni.
2021. dec. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Örülök, ha valaki tudja normálisan kezelni azt is, akit nem kedvel. Ez lenne a normális.

2-es ez nagyon durva. :(

2021. dec. 14. 07:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Közeli rokonom óvónő, Ő is sorolni tudja kik azok, akikkel nagyon nehéz és akik megnehezítik a mindennapokat. Nem mutathatja ki, de emberek vagyunk nyilvánvaló, érezhető a dolgozók között, hogy ki hogy viszonyul egyik másik gyerekhez. A legnehezebb része valóban a szülő felé mutatott pókerarc. Főleg ha az az óvónő arcába nevet vagy hazudik, csal.
2021. dec. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Igen.

Igaz én csak dadus voltam de van ilyen.

A mi ovink nagyon "elit" hely.

Már úgy kezdik az iskolát, hogy összeadnak, kivonnak és megismerik a betűket azaz szinte olvasnak.

Aki nem odavaló, értem ezalatt, hogy mondjuk gyengébbek a képességei, lassabban tanul azt az óvónők előszeretettel piszkálják. Arról ne is beszéljünk ha egy gyerek aktívabb, mint a többi.

Nekik az volt jó ha egy gyerek olyan, mint a szobanövény és csendben van egész nap. Ha valaki nem ilyen volt akkor szegénynek vége volt.

Körzeti ovi tehát nincs lehetőségük szelektálni a gyerekeket, hogy ki mennyire fogékony vagy okos. Ezért maguk végzik a szelektálást.

Nem is értem, hogy miért ekkora az elvárás egy állami oviban.

A lényeg az, hogy meguntam.

Akinek a szülei mondjuk nem X6-os BMW - vel hozta a be a gyereket azzal már alapból kekeckedtek. Vagy éppen az olyan szülőkkel akinek csak nyolc általánosa volt nem diplomája.

Ezeknek a szülőknek a gyerekeit kicsinálták.

Bunkóskodtak, kiabáltak velük és beszólogattak a gyerekeknek és a szülőknek is.

Én ilyen helyen soha életemben nem dolgoztam.

Egy évet tudtam ott ledolgozni de undorító volt minden egyes nap.

Az egy évem alatt a 30 fős csoportból 8 gyereket vittek el a szülei. Ők nem mondták ki konkrétan azt, hogy vidd el a gyerekedet hanem éreztették a szülővel, hogy nem oda való.

Öt csoport van és mindenhol ez megy.

Szóval igen van ilyen.

2021. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

42 éves vagyok, de emlékszem, hogy az óvónő utált engem és nem is titkolta előttem, de a kollégái előtt sem, pedig szerintem egy normális kislány voltam. Például egyszer a fülem hallatára mondta a másik óvónőnek, hogy ő nagyon nem szeret engem. Kérdezte a másik, hogy miért és azt mondta, hogy nem tudja. Aztán farsangi bálon is emlékszem, hogy voltak pl. csokievő meg hasonló versenyek és ő mondta a másik óvónőnek, hogy engem ne válasszanak be

semmilyen versenyszámban, úgy, hogy közben ott állt mellettem meg a szüleim mellett. És a legszebb az egészben, hogy a szüleim egy büdös szót nem szóltak ezekre.

febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!