Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhetnek arra, hogy...

Kötelezhetnek arra, hogy hazavigyem a gyereket az óvodából délben,csak azért, mert otthon vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves és egy 3 hónapos gyerekem. Az óvónő azt akarja, hogy délbe, ebéd után menjek a gyerekért, mert én otthon vagyok a gyerekkel, de nem bírja felfogni, hogy nem kényelemből vagyok otthon, hanem a kicsivel vagyok, pluez mellette dolgozok (kötött munkarendben, home officeban), és szeretnék délután 2-től délután 4-ig a dolgaimat intézni, esetleg pihenni egy kicsit.
2021. dec. 18. 11:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Nem kötelezhetnek.
2021. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
Kérhet, de nem kötelezhet rá. És mégis mit mondott, miért?
2021. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Nem kötelezhet. Mond el neki ezeket is határozottan.
2021. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
11%
Az óvoda napi 4 órában köteles fogadni a gyereket. Ebből következik, hogy nem kötelező neki délután is foglalkozni a gyerekkel.
2021. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Szerinem az oka az az, hogy kevesebb gyerek = kevesebb munka.

Mondtam neki, és jött a válasz, hogy "nem egészséges egy 4 éves gyereknek a nap 24 órájából hetet vele egykorúakkal töltenie.

2021. dec. 18. 11:48
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Mindig kinyílik a bicska a zsebemben, amikor valahogy tudomására jut az óvónőnek, hogy anyuka otthon van és egyből megy verni a tam-tamot, hogy akkor vigye haza ebéd után…. Nem, nem kötelezhet rá! Óvónő, neki ez a dolga.

Megmondod neki, hogy nem fogod hazavinni ebéd után, a gyerek óvodaköteles, joga van bent lenni délutánig. Pont.

2021. dec. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
15%
6. Joga van 4 órát ott tölteni és ez kötelessége is. Ennyi.
2021. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk azon problémáztak, hogy nyitásra mentünk, 7-re, hogy szegény gyerek, nem jó neki ilyen korán kelni. De mi fél 8-ra jártunk dolgozni. Ezzel nem tudtunk mit kezdeni. Meghallgattuk, azt ennyi. Ez a munkarendünk, nem megyek munkanélkülire, hogy a gyereknek ne kellje korán kelnie.
2021. dec. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk ez a vidd haza ebéd után dolog azért borítja a napirendet egy olyan gyereknél, aki még igényelné az alvást. Mi kínlódás van egy olyan gyerekkel, aki alszik? Aztán csak elé kell tenni az uzsonnát és asztali játék. Ennyi a program. Nem kell belehalni. Engem rohadtul idegesített, amikor maradt összesen két gyerek ott, értelmét nem láttam ott dekkolni ennyivel.
2021. dec. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem 7, ugyanúgy joga van délutánig ott maradni az óvodában, ahogy ott maradnak azok is, akiknek a szülei dolgoznak és nem tudnak előbb menni. Utána kell érdeklődni, hogy meddig van nyitva az óvoda, többségében (Bp-n legalább) 5-6-ig és addig bizony kötelesek biztosítani a gyerek felügyeletét, ennyi.
2021. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!