Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ilyen szülőkről mi a...

Az ilyen szülőkről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az oviban az egyik kisfiú covidos lett. Erről az óvónőtől személyes tájékoztatást kaptunk, illetve az óvodavezető kiírta a csoport fb csoportjába is. Kérték, hogy a gyerekeket, akik egyébként karanténban kell, hogy legyenek, ne vigyék oviba. Ez nem hivatalos, a népegészségügy levelétől lesz hivatalos, addig nem zárhatják ki a gyerekeket az oviból. Így több szülő is viszi a gyermekét továbbra is.

Szándékosan nem írom meg, hogy én vittem vagy sem.


2022. jan. 13. 12:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem felelőtlenség, annak ellenére, hogy eddig is elkaphatták màr..
2022. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk ugyanígy volt az iskolában, bár nem kérték, hogy ne vigyük őket. Az osztály fele ment, a másik fele nem. Az én fiam nem ment, nem akartunk kockáztatni, ráadásul Karácsony előtt volt ez(itthon vagyok a kicsivel, szóval nem okozott gondot). Ezt mindenki maga látja, hogy még tudja-e oldani, akar-e kockáztatni. Én senkit nem ítélek el, mert vitte, mi nem így döntöttünk.
2022. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
98%
Én olyan oviról hallottam, hogy pár gyerek covidos lett a csoportban, így ők és akik nincsenek még beoltva, otthon kell maradniuk. Akiknek van oltásuk csak ők maradhatnak az oviban.
2022. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

Én nem vinném. A többi szülőről nem mondok véleményt, mert nem szeretek ítélkezni.

Egyébként mi is voltunk így, 1 nap alatt megérkezett e-mailben a határozat, tehát akkortól hivatalos volt a karantén.

2022. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok.

Tényleg, aki oltott, az járhat ilyenkor is. Nem lehet, kérdező, hogy az oltott gyereket járatták a szülők? 5 éves kortól már be lehet oltatni őket.

2022. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

Mivel még nincsenek karanténban, így lehet őket vinni, minden szabálynak megfelelően.

Nyilván az az igazán elővigyázatos, aki nem viszi.

De valószínűleg sokan úgy döntöttek, hogy nem lehet úgy élni, hogy mindig bezárkózunk, elzárkózunk. Eleve lazábbak a szabályok. Akit nem köteleznek hivatalosan karanténra nem nagyon marad otthon.

Én megértem azt is, aki viszi, és azt is, aki nem viszi.

2022. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%
Én akkor sem viszem, ha folyik az orra. Sajnos vagy nem sajnos, de nem nézik jó szemmel, ha betegen viszik a gyereket oviba. Én sem örülök, ha vki megfázva viszi a gyerekét, hátha még covidosan.
2022. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
96%
Nem vinném. Ha eddig nem is mutat tüneteket az enyém, attól még is, ő is hordozhatja már a vírust. Jobb a békesség.
2022. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%

Én megtehetem h itthon marasztaljam a gyereket ilyenkor (itthon vok a kicsivel).

DE! Azt is megértem aki dolgozik.

A férjeméknél is az első hullámokban, még azt is hazaküldték karanténba akivel találkozott az igazolt covid fertőzött.

Most meg már le se s.arja senki. Csak a covidos és a vele egy htban élő megy karanténba.....

Rájöttek arra h hosszútávon sajnos nem kivitelezhető hogy hetekre kiesik egy fél részleg. Valamint sok herce hurca volt akörül is h milyen jogcímen marad otthon az aki csak kontakt.

2022. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
63%
9, az a baj, hogy aki dolgozik, az is lehet előrelátó. Mert lehet, hogy jobb otthon maradni két napot egészségesen, mint utána betegen két hetet.
2022. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!