Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan szülőkről, akik tudatosan nem adnak meg mindent a gyerekeiknek (tárgyi értelemben)?

Figyelt kérdés
Anyagilag eléggé tehetősek, tehát szinte bármit meg tudnának venni a gyereküknek. Ennek ellenére, úgy döntöttek, hogy nem elégítik ki a gyerekük minden óhaját.
2021. dec. 13. 06:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Azt, hogy igazuk van
2021. dec. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is. A gazdag gyerekeknek is meg kell tanulni a dolgok értékét, és hogy mi a fontos az életben. Nekem nagyon szimpatikus ez.
2021. dec. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Igazuk van. ha mindent megkap, semmit se fog megbecsülni. Főleg ha minden erőfeszítés nélkül kap meg mindent.
2021. dec. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Én is igazat adok nekik. A gyerek így tanulja meg, hogy nem kap meg mindent, amit csak kigondol, a tárgyakért meg kell dolgozni.
2021. dec. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Ez jó lehet, csak nem mindegy hol húzzák meg a határokat. Ismertem egy lányt akinek kb. magát kellett ellátni 16 éves korától, mert "tanulja meg a gyerek hogy megy ez".

Nekem meg nem vettek meg minden szart, igaz kamasz koromra már soha nem is kértem, mert addigra már tudtam mire van szükségem és mire nincs.

2021. dec. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
Vége-hossza nem lenne a kívánságlistának. Jól teszik, hogy nem vesznek meg mindent.
2021. dec. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
22%

"Ismertem egy lányt akinek kb. magát kellett ellátni 16 éves korától"

Ellátni? Na szép is lenne ha egy tizenhat évest még el kéne látni. Nem arra gondoltál hogy eltartani? Mert az már más téma.

2021. dec. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem itt is vannak végletek és nem lehet egy általános véleményt kijelenteni.

Tehát ha nem veszi meg a szülő az iPhone legújabb verzióját, csak mondjuk egy régebbit vagy a sajátját adja oda a kamasz gyermekének, az oké.

De ha mondjuk már cipőt, ruhát se vesz, mert "diákmunkázzon a gyerek", az már messze túlzás. Persze, ez se a legjobb példa, mert nem mindegy, hogy a huszadik 40 ezres niket nem akarja megvenni a gyereknek, vagy egy random hótaposót, ha az előző szezoni el lett használva. De szerintem átmegy mit akarok mondani.

2021. dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Utolsónál a pont, bár a kérdező úgy írta, nem vesznek meg MINDEN tárgyi dolgot, pedig gazdagok.
2021. dec. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Csak rájuk tartozik hogy miért tesznek így, ők nevelik a gyereket nem más.
2021. dec. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!