Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda előtt számoljon?

Óvoda előtt számoljon?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben tölti a 3-at, óvodába fog menni.

Nem járt bölcsibe, itthon voltam vele és foglalkoztam vele.

Sok mesét néztünk (youtube zenés gyerekdalok sokszor), könyveket olvastunk, rengeteg mondókát megtanult, sokat beszéltem hozzá. Szeret énekelni, mondókázni, sok szót ismer (angolul, németül is gyakorol) az állatok neveit például szépen megtanulta 3 nyelven, ez érdekelte és a szivacs agya gyorsan megtanulta.


Most a számolás a kedvenc játéka, könyvekből megszámol bármit, elszámol 10-ig gond nélkül, tovább is megy ha koncentrál. Nekem ez nem fura, de a férjem szerint unatkozni fog az oviban, és már “sokat” tud…

Szerintem a korabeliek is ilyenek, nem aggódom, ők már ilyen okos generáció.


A ti gyermeketek milyen mondókát, dalt ismert ovi előtt, meddig számolt, mi mindent tudott?


2022. jún. 13. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen egy gyerek, akivel foglalkoznak otthon és érdekli is ez. Más meg egy percre sem áll meg, és már biciklizik pótkerékkel, meg fára mászik meg ilyenek. Ez természetes szerintem.
2022. jún. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
29%
Legyél büszke rá, ne érdekeljen mások véleménye. Csodás anya vagy hogy, így foglalkozol vele. Nem mindenki teszi így. És legyél büszke magadra is.
2022. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Én kisfiam bölcsis,2,5 éves lesz.kb 2 évesen kezdett jobban beszélni (mondatokban), azóta mennek pár soros mondókák,10ig elszámol,de nem számolja meg a dolgokat inkább csak mondogatja a számokat. Szókincse és nyelvhelyessége jó. 3 evesen a gyerekek jo része tart ott, mint a tiéd, mert a beszéd kialakulásától függ,hogy ezek mikor indulnak be, de attól nem "okosabb" egy gyerek, hogy 2 vagy 3,5 évesen mondókázik ,ezek a különbségek iskolás korra teljesen eltűnnek. Lehet H a tiéd számol de más gyerek meg másba lesz ügyesebb,nem fog unatkozni az oviban a tiéd ez biztos.
2022. jún. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

A ferjed az iskolaval keveri :)

Ovodaban jatszanak, nem fog unatkozni.

10 ig szamolni hamar megtanulnak, enekekbol, mondokakbol, 2-3 evesen ez mar teljesen atlagos.

2022. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorban minden gyerek agya mint a szivacs, aztán ezt kinovik és iskolára derül ki tényleg zseni-e vagy sem.Szoval nem lesz gond az oviban,mind ilyen lesz.😊
2022. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát nálunk van probléma abból hogy ha valaki túl sokat tud 😅

Nem kell tudniuk ezeket, de ha tudja nem baj. A nagy csoportos kompetencia felmérőre illik ismernie a főbb gondolkodási módokat (melyik kisebb nagyobb pl), számokat ilyesmiket.

Nálunk vannak akik unatkoznak, de azzal nem lehet mit tenni, nem mondhatod azt a gyereknek hogy már pedig ezt vagy azt ne jegyezd meg. A fiam is előrébb jár, de neki a személyisége is olyan, hogy rossz a magatartása a feladatsoros idők alatt, mert unja. Annyit mondott az óvónő, hogy az iskolában annyi hátránya lesz, hogy valószínű kap majd beírásokat magatartás miatt, de amúgy a tudása meglesz a jó jegyekhez.

2022. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem dicsekvésképp, én lányom most volt 2 éves és simán elszámol 10-ig. Ezenkívül mondókákat rengeteget tud és folyékonyan beszél.


Viszont több olyan dolog is van, amiben más gyerek ügyesebb, például ami a mozgást illeti, futóbicikli, roller, stb.


Ez ilyen, minden gyerek más, de nyugi, mind (többség) ugyanoda jut. Nem fog a te gyereked (sem) kitűnni.

2022. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Derjaderja ***** válasza:
84%

Szerintem az óvodai nevelés és az ottani beválás nem arról szól, hogy hány nyelven tudja a "kutya" szót.

A közösségbe való beilleszkedés, szabálytartás, viselkedési normák betartása melletti önkifejezés, önérvényesítés tanulásról szól ez.

Még az önállóság fontos pl tud-e öltözni, wc-t használni.

Persze szuper ha sokat foglalkozol vele, megéri az is.


Az én lányom is most megy óviba kb ezeket tudja:

- nagymozgasok: pótkerékkel biciklizik, futóbringázik, bukfencezik, páros lábon ugrál, jól lépcsőfok

- finommozgasok: nagyobb gyöngyök fűzése, kezdődő ábrázolás (napocska sugarakkal, hal, "fejlábú" ember). Következetesen balkezes.

- beszéd: rég óta mondatokban beszél, szèp szókincse van de pár hang nem tiszta. Más nyelven nem tanult. Számolas szavak szintjén kb 20ig, de azért nem számol meg biztos jól pl 8 dolgot.

- dalok: népdalokat, Gryllus dalokat, egyszerű gyerekdalokat tud.

- összefüggések: emberi élet ciklusa (petesejt - magzat - kisbaba - gyerek - felnőtt - öreg - meghal), természet működési pl ha sok eső esik magas a Duna szintje, hogy teremnek zöldségek, gyümölcsök, társadalom működése pl mit csinál a mentő, mi történik a benzinkúton, alapvető eü fogalmak (vki elkapja a náthát, a sebbehegged, a vízben meg lehet fulladni a napon leégni)

- önállóság: WC használat (kiegyensúlyozott, levetkőzik, felül, elvégzi, de nagywc-nèl kér törlést, lehúzás, kezet mos), egyszerű öltözködés (bővebb

nadrág, szandál ilyesmi)

- feladattartas: rövid egyszerű szabàlyjáték pl Bogyó és Babócas társas, egyszerűbb rejtvények de abban segíteni kell pl útkeresés, kakukktojas kép keresés.

- szociális: nyitott jól barátkozik, mindenhol szeretik, de elég ficerke és túl tud pörögni, viháncol, nem köszön még helyesen pl nem magántanár a felnőtteket, gyakran produkálja magát és bizarr fejeket vág.

2022. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Derjaderja ***** válasza:
100%
Nem magázva köszön a felnőtteknek. Bocs.
2022. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Derjaderja ***** válasza:
Még neki a fantázia az erőssége folyton szerepjátszik és kitalál mindenféléket, de még kooperatív szerepjáték kortárssal csak ritkán megy pl szomszéd kislánnyal azt játsszák, hogy jön a medve és fel kell mászni előle vagy vmi alap orvososat. Ebben remélem az óviban fog javulni.
2022. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!