Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel zsenik! Hogy ha van egy...

Excel zsenik! Hogy ha van egy táblázat,ami be van képletezve, hogy az adatokkal számoljon, akkor hogyan tudom az első sort úgy kitörölni, hogy a következő sor ott legyen a helyén? Tehát ne legyen üres sor, mégis a képlet maradjon meg.

Figyelt kérdés
2021. nov. 22. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobb klikk a törlendő sor sorszámára/törlés. A képlet csak akkor lesz hibás, ha olyan hivatkozás van benne ami kizárólag a törölt sor tartalmára mutat (azaz $-gal rögzítve van).
2021. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor hogyan lehet úgy kitörölni, hogy a képlet megmaradjon? Nem értem. Szóval attól a többi sornál maradnia kellene a kiszámolt adatoknak a képlet alapján. A végösszegnél is emiatt azt írja ki hogy REF!, mivel kitöröltem magát a sort
2021. nov. 22. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a hibás képletben, hogy melyik hivatkozásnál van a REF!-jelzés, és azt kell javítani, utána másolható tovább a képlet.

Példás magyarázat:

[link]

2021. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem ertem sajnos..valaki tudna ebben segiteni?
2021. nov. 22. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Magyarul a képlet hivatkozik arra a sorra, amit ki szeretnél törölni.

Megoldás: Átrakod azt a sort máshova a lapon vagy új lapra és a képletben az új helyre hivatkozol.

Vagy szimplán a képletet alakítod át, hogy ne legyen szüksége arra a sorra (ez az adatoktól függ, hogy lehetséges-e).

2021. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!