Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodákban miért nem lehet...

Óvodákban miért nem lehet megoldani a pelenkázást a következő féle képpen?

Figyelt kérdés

Aki rendszeresen követi ezt a kategóriát, biztos olvasta már, amikor felvetődik, hogy óvodába miért nem mehet pelusos gyerek, hogy rendszeresen írják, hogy a kakis pelenka veszélyes hulladék, nem dobhatják ki, nincs engedélyük hulladékként tárolni, stb.


Bennem az felmerült, hogy akkor miért nem teszik be a használt pelenkát bezacskózva a szekrénybe, és majd anyuka/apuka elviszi és kidobja amikor megy a gyerekért? Hiszen, ha a nadrágot/gatyát/bugyit pisili vagy kakija össze a gyerek, azt is ugyanúgy tárolni kell a szekrényben, amíg érte nem megy a szülő, nem? Akkor meg már nem mindegy, hogy milyen kontextusban van a szekrényben addig? Ellenben kényelmesebb lenne. Milyen ellenérvek szólnak az általam írt opció ellen? Komolyan felmerült bennem.



2022. jún. 14. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
És akkor az óvónő pelenkázza a gyerekedet, mert te lusta vagy szobatisztaságra nevelni?
2022. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem tudom milyen szag lenne ott a sok szaros pelenkától, én tuti elhánynám magam.
2022. jún. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Egy óvoda nem gyerekmegőrző, hanem ott komoly szakmai program alapján nevelő munka folyik.Egyszerűen nem fér bele a gyerekek állandó pelenkázása. Azért egy óvodás korú gyermeknek meg illik már óvodaérett korára szobatisztának lennie! Persze, mindegyik gyerekkel történik "baleset", de akkor lefürdetik a ruháját meg minimum kiöblítik.
2022. jún. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
2, Mert amúgy a szaros gatya nem büdös?
2022. jún. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
De kedves 4-es,de nyilván ha egy-egy baleset történik az nem ugyanaz mint pelenkás gyerekek kakis pelusait a szekrénybe pakolászni.
2022. jún. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

4-es

A gatyát minimum kiöblítik, van ahol ki is mossák.

2022. jún. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos nem mindenhol. Nálunk pl. nem, zacskóstul rakták be. :/
2022. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

Azért nem lenne 20-25 mind pelenkás ez kb 3-4 gyerek lenne, és ebből kb 1-2 kakil be azt inkább haza viszik.

Szerintem nem is a napk{zbeni balesetek a gind, ha nem az alvásnál, mért jobb naponta cserélni mint, hogy inkább kapna egy pelust. Ez az ovikban egy ilyen csak azért is baromság. Az én gyerekeim szobatiszták lettek nem érint, de minden évben van 1-2 bölcsisem akit csesztetnek.

Ez a kuka f@szságot nem ertem, a bölcsiben sincs semilyen extra kukánk, megy a rendes kukába mint otthon.

2022. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Mégis van olyan óvoda, ahol ezt meg tudják oldani. Ahová a lányom jár, van mini csoport, oda pelenkásokat is felvesznek. És egy közeli másik óvodába is, kiscsoportosoknak decemberig adnak haladékot szobatisztaságra.
2022. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

Óvónő vagyok.

Nálunk ha baleset történik, van az óvodában mosógép és a dajka néni kimossa a gyermek ruháját. Sosem tároltunk a szekrényben pisis/kakis ruhát.

2022. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!