Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 2,5 éves, jelenleg bölcsisnek...

2,5 éves, jelenleg bölcsisnek óvoda?

Figyelt kérdés
Gyerekem 2,5 éves, jelenleg bölcsibe jár. Nyáron szobatiszta lett teljesen, beszél. Szívesen játszik nagyobb gyerekekkel, jobban érzi magát a társasagukban, mint kisebbekkel. Ezért arra gondoltam, hogy januárban mikor a 3 évet betölti, menne óvodába. 2 helyre fel is vennék januártól. Egy másik óvodabol viszont azt mondták, hogy akár idén szeptembertől is mehetne. Ezzel kapcsolatban lennék kíváncsi tapasztalatokra, hogy milyen előnye-hátránya van, ha valaki 2,5 évesen kezdi az ovit, vagy annak ha évközben kezdi és nem a csoport többi tagjával együtt? A kisfiam barátkozó természet, viszont aránylag vékonyka, kis testalkatú, és inkább beletörődő típus nem az aki nagyon kiáll magáért. Vajon ilyen adottságokkal is jól viselné, ha nála jóval nagyobbak közt lenne? (Vegyes csoport)

2022. aug. 2. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A lányom 2,5 évesen mini csoportot kezdett az oviban. De így utólag kissé megbántam, szerintem még nem kellett volna. A fejlődésben ugyan pozitív hatása volt, de magatartásbeli problémák jöttek elő nála, holott előtte szeretett más gyerekekkel játszani, közeledni feléjük. Sok gond adódott evvel kapcsolatban. Én inkább megvárnám, míg óvoda köteles lesz. Ráadásul a vegyes csoport sem igazán jó. Mondjuk az én lányom kiáll magáért, pedig ő a legkisebbek egyike a csoportban. De a legfiatalabb egy kisfiú, aki elég félénk, nem is igazán vonta be magát a közösségi életben, szerintem még neki is korai volt.
2022. aug. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ettől tartok én is, hogy szorongást keltene benne, hogy ő a pici, és ez nem tenne neki jót, hiába fejlett értelmileg, akkor sem hiszem hogy 20 nagyobb gyerek közt tudna igazán érvényesülni.

Viszont a jövő szeptembert azért nem szeretném megvárni, mert a jelenlegi bolcsivel nem vagyok teljesen elégedett, igazából csak gyerek megőrző, nincs semmilyen foglalkozas, nem énekelnek, rajzolnak stb egyáltalán, sokszor néznek meséket telefonról. Kisfiam a Ringató, baba torna stb foglalkozásokon aktívan részt vesz és élvezi, szóval szerintem ilyen szempontból alkalmas lenne az óvodai életre. De ha a bölcsivel elégedett lennék, nem gondoltam volna rá hogy előbb küldjem oviba.

2022. aug. 2. 20:58
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

1


A magatartásbeli gondok 3 év után is jelentkeztek a nagyobbiknál.

Ez szimplán az óvoda, a megváltozott helyzet okozza.

Teljesen màs elvàràsok vannak bölcsiben, mint oviban.



A kérdést amiatt nyitottam emg, mert nekem a hónap végén lesz 2,5 éves, de felvették.. szobatiszta is, de nagyon bizonytalan vagyok.

2022. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Enyém decemberben lesz 3,szeptembertől oviba megy. Ő is folyékonyan beszél, nagyobb gyerekekkel szeret jatszani akikkel tud kommunikalni. En is félek.. De jövőre szerintem már késő lenne. Addig nem tudom erdemben lekotni mindig. Imádja a dalokat, mondókákat, szerintem jobbat teszek vele,új dolgokat tanulhat , baratkozhat.
2022. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is hasonlóan kezd majd ősszel, ő december előtt fog bekerülni a csoportba. Nem vegyes csoport, de ilyenkor még számít a fejlődési szintben, hogy 2,5 vagy 3 éves. Van félelmem, de a lányom ovis barátaival már sokat játszik, naponta hiányolja őket és másol mindent, amit csinálnak. Lassabb náluk, de nem ügyetlenebb. Ő viszont határozott, küzdő típus és jelenleg nem igényel gyakori érzelmi megerősítést, hogy jól csinál-e valamit. Így el fogom indítani. Jó óvónő kell és sokat tudnak segíteni neki. Emellett felkészülök arra is, ha halasztani kellene a kezdést.
2022. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évesen írattam bölcsibe a kisebbet 😅

A nagy majdnem 4 évesen kezdte az ovit (kihagyva a bölcsit) és így volt jó.

A kicsi mindenben előbb ért, mint a nagy, mégse akartam neki korán azt a káoszt, ami az ovival jár.

Sokan vannak, sokkal kisebb az odafigyelés. Én nem várnám a helyedben azt az óriási "nevelő, fejlesztő" munkát. Nálunk nagyobb gyerekörző, mint a bölcsi volt.

Igaz, a kicsi bölcsijében sose tévéztek, sokat olvastak (bár nem annyit, mint mi otthon), énekeltek nekik (mindet ismerte korábban is), kézműveskedtek.

Most kezdi majd 3,5 évesen az ovit és kicsit tartok tőle. A bölcsit szerette, de nem az a nagy társasági ő sem. Szereti a csendet, bölcsiben megkapta.

2022. aug. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a bölcsis óvónénik mondták, hogy nyugodtan vigyük oviba, mert láthatóan érett már rá. Ha visszatartjuk bölcsibe, akkor sincs gond, de ők csak bölcsis dolgokat tudnak neki mutatni/játszani vele, míg az oviban már más szint van. Ezért mi vittük oviba. Szerintem a gondozó néniktől kérj tanácsot, hogy ők hogy látják a gyereked.
2022. aug. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az en fiam movemberi, szeptemberben kezdte az ovit a 3. Szulinap elott. Kb augusztusra lett szobatiszta, es nem igazan beszelt. Kb augusztus vegen robbanasszeruen kezdett mondatokban beszelni. Mi elvittuk oviba. Bar nagyon jo volt a bolcsi is es az ovi is, arra szamitottunk, hogy dob a beszedfejlodesen ha ra van jobban kenyszeritve a verbalis kommunikaciora. Bejott. Nem volt az atallassal semmi problema, nagyon konnyen beszokott es megszerette, soha nem volt siras. Mondjuk szandekosan homogen csoportos ovit valasztottam, pedig a korzetes nem volt az. Igy o volt ugyan korban a legkisebb, nem is volt annyira kommunikativ az elejen, de ez nem tunt fel, mert mas tekintetnen meg nem latszott, hogy o a legfiatalabb.
2022. aug. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Időközben úgy döntöttünk, hogy elkezdjük szeptembertől az ovit. Abban a csoportban ahol van hely, lesz még kettő 2,5-3 év közti kisgyerek, így nem ő lesz a legkisebb sok nagy között. Az óvodában is biztattak, hogy nyugodtan vigyem át, így hogy volt már bölcsis és stabilan szobatiszta, valószínűleg könnyen beszokik, alkalmazkodik majd és nem lesz gond. Remélem tényleg így lesz, és szeretni fogjuk az ovit.
2022. aug. 4. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!