Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha vannak itt óvodapedagógusok...

Ha vannak itt óvodapedagógusok, válaszolnátok? Kezdőként milyen volt a legelső munkanapotok?

Figyelt kérdés

Ősszel kezdek óvodapedagógusként. A gyakorlatokat leszámítva nincs tapasztalatom.

Ti azonnal kaptatok csoportot, egy másik pedagógussal közösen? Vagy az első napokban csak megfigyelni, betanulni vagy bent? Vagy megkaptad a csoportot és segítettek a tapasztaltabbak? Hogy megy ez? Két hét múlva kezdek és nagyon izgulok.


2022. aug. 19. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában mélyvíz, az első naptól fogva a saját csoportoddal leszel valószínű és be is illesztenek a saját műszakodba. Ha rendes kolléganőt fogsz ki első nap nem hagy magadra, ha nincs szerencséd akkor igen. Kérdezz rá a vezetőtől, hogy hogyan szokás.

Az első napok kegyetlen nehezek, mire hazaersz kb úgy fogod magad érezni, mint egy kipukkadt lufi. Én csak ültem a kanapén és néztem ki a fejemből. Meg kell szoknia az idegrendszerednek a folyamatos ingereket és állandó zajt. El fog telni pár hét, mire q gyerekek elfogadnak, szót fogadnak neked, és megszokod a zajt, onnantól könnyebb lesz. De a napok csakúgy repülnek.

2022. aug. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előszörre egy induló kiscsoportot kaptam, elég ijesztő volt. A tanév kezdés előtti héten vettek fel, azalatt 25 gyereknél le kellett zavarni a családlátogatást is De nagyon rendes volt a kolléganőm, 2 hétig a beszoktatás alatt végig "egésznapozott" velem. Egyrészt, hogy tanulhassak, meg mi is ismerkedjünk. Imádtam azt a csoportot, nagyon jó évek voltak. :)

Kérdezz minél többet a kollégáktól, a dajkád is remélhetőleg segítségedre lesz!

2022. aug. 20. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És mikor lettetek egyedül hagyva a csoportotokkal?

Nekem is lesz társam, de ugye ha jól tudom, amikor én delelőttös vagyok, akkor ő délutános.

2022. aug. 20. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Amint vége volt a beszoktatásnak egyedül voltam, illetve már a váltott műszakban.

Milyen csoportot kapsz, azt már mondták?

Szerintem vedd fel a kapcsolatot a pároddal, ilyenkor úgyis sok mindent átbeszélhettek: meséljen a csoportról ( ha már meglévőbe mész), éves terv, programok stb.

2022. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nagycsoportban kezdtem, kolléganőm első héten egesznapozott velem, aztán következő héten délutánossal kezdtem, de már rendes időben hazament. Tehát 2. héten már egyedül voltam.
2022. aug. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Erősen függ, hogy állami, vagy magán. Magánban esélyesen magadra leszel utalva, sőt, magánban ahány van, szinte annyiféle időbeosztás. Van olyan magánovi, ahova (gondolom spórolás okán) nem vesznek fel egyetlen dajkát se, gondolom érted, mire akarok kilyukadni... Sőt, van, ahova kertészt se vettek fel (bár államiban az is a dajka munkaköre).

Magánoviban semmiképpen se kezdj! Általában csak annyi az előnye a szülők és óvodapedagógusok számára, hogy kislétszámú, bár biztosan léteznek szerencsésebb munkakörrel magánovik. De nem mind olyan, erre számítani kell. És ha neked kell egyúttal dajka munkakörben is dolgoznod... ugyanott lennél teherbírás tekintetében.

2022. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!