Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tudok ez esetben tenni?

Mit tudok ez esetben tenni?

Figyelt kérdés

Fiam áprilisban kezdte az ovit, akkor járt 2 hónapot. Minden gond nélkül.


Most szeptembertől van egy új ovónéniük is. Amióta ő van, tűnnek el a gyerek ruhái.

7 napja jár, már 3 ruha hiányzik.


Az a szokás az oviban, hogy van az oviszsák. Tettem bele 1 hosszú, 1 rövidnadrágot. Pólót, kisgatyát, zoknit, pulcsit. Ezeket kérik.


Emellett minden nap kell hátizsákot vinniük, benne egy váltás zokni, póló, rövid/hosszúnadrág.


Napi 2x öltöznek, ezt sem értem miért.


Az uj ovónéni öltözteti őket. Multkor a benti zsákban volt az összes ruha. Utána eltűnt egy póló. Azt eltünt most 2 rövidnadrág.


Szóltam az ovónőnek, ő annyit mondott, nincs kapacitása minden ruhadarabra figyelni


Nem azért veszek több ezer forintért ruhát a gyereknek, hogy az oviba divatbemutatót tartsanak, és tünjenek el a ruhák.


Ovi váltás nem lehetséges egyéb okok miatt.


2022. szept. 9. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Óvoda vezetőjének kell szólni, szükség esetén panaszt tenni. Érdemes lenne egyeztetni a többi szülővel, hogy náluk is van-e ilyen eset.


A gyerek ruháiba a jelét fel kell bármilyen formában tüntetni, hogy be lehessen azonosítani. Vannak olyan helyek, ahol a gyerekek kavarják össze, a fiad amúgy ezzel kapcsolatban mit mond? Öltözés után ki és hova teszi a ruhákat a gyerek szerint? A legtöbb oviban van olyan gyűjtő kosár (nem feltétlenül kosár), amibe a gazdátlan ruhákat, holmikat gyűjtik. Ott kerested már?

2022. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szülői csoportba nem kérdeztél rá, hogy valakinek a zsákjába nem került e bele véletlenül?

Nálunk pld 3x öltöznek.Egyrészt reggel hűvös van, már nem lehet rövidnadrágba menni, viszont napközben meg meleg van és ráadásul azért csak mozognak, szaladgálnak az udvaron, oda már rövidbe viszik ki őket, hogy kevésbé izzadjanak meg mert abból meg van a megfázás.(mondjuk így is, de mindegy)Másrészt amibe kint a homokba is belemehetnek, abba nem mehet a csoportszobába, hogy ne legyen minden homok meg meg saras stb..stb.

Olyan mintha azt akarnád írni, hogy a óvónő lopja el a ruhákat:D (bocs,de tényleg kicsit az az érzete az embernek)

2022. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Jaj, dehogs is azt akartam kihozni, hogy ellopja. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy ez azóta van, amióta ő ottvan.

Minden ruhában benne a jele, neve.

Eddig 2 anyukával beszéltem, az egyik nem tud ilyen esetről, a másik is tapasztalta, hogy ide oda vannak pakolgatva a ruhák. Ő is jelezte az új ovonőnek, neki is az a válasz ment, hogy nem tud mindenre figyelni.


Fiamat kérdeztem, ő azt mondta a Gabi néni (új ovóneni) pakolta ki a táskáját.


Itt a radiátorra kerülnek fel a ruhák, ha nincs gazdája, de edig 1 ilyen ruha nem volt ott.


Van a csoportnak facebook csoportja, oda kiirtam. De admin a régi ovónéni, ő meg még nem hagyta jóvá, ő csak októberben lesz.

2022. szept. 9. 15:06
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem Gabi nénit kell szidni, hanem Janikának kell megtanitani, melyik az ő ruhája.
2022. szept. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Mi változott azóta, hogy a másik óvónéni van? Nem tudok életszerűen elhinni ilyet, hogy eddig nem, most meg igen és csak a személyek változtak.
2022. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hogyhogy mi változott? Leírtam, hogy új ovónő van, aki pakolgatja vélhetőleg össze vissza a gyerekek ruháit.
2022. szept. 9. 18:08
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

nyilván egyszerre egy gyereket öltöztet, szóval nem gondolom, hogy cserélget. Mondjuk kicsit hihetetlen, hogy napjában többször van neki tök egyedül ideje öltöztetni egy kupac gyereket...

Meg milyen a többi szülő, debil, hogy nem rakja ki a zsákból, ami nem a saját gyerekéé??

2022. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 5/7.... 12 gyerek van, erre van összesen 1db ovónéni, aki ha hiszed ha nem, egyedül öltözteti őket napi 2x... öltöznek udvar elött, udvar után.


Hogy milyen a többi szülő,azt meg a 2 hónap+ most 7 nap alatt nem tudom megmondani. Eddig sosem volt ebből probléma...

2022. szept. 9. 18:45
 9/12 babyboom567 ***** válasza:
100%

Szólj a vezetőnek, hogy mit lehetne tenni,de ne nagyon éld bele magad,hogy mindig minden meg lesz.A suliban is rengeteg minden el fog tűnni,ott aztán már a pedagógusok semmire sem fognak vigyázni rá, kizárólag a gyereked.

Nálunk az oviba nem is lehet bemenni, sőt facebook csoport sincs.Ha hozzánk kerül valami, visszavisszük. Szünetek előtt szoktak mindenkit végigkérdezni, hogy melyik gazdátlan cucc kié.

2022. szept. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt mondod, ide-oda pakolgatja a ruhákat (szerinted). Te eddig hány idegen ruhát találtál a gyereked cuccai között? Mert ha összecseréli őket, akkor logikusan a ti zsákotokba is kerül olyan, ami nem a tiétek.
2022. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!