Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Üdv38hetes vagyok és túléret...

Üdv38hetes vagyok és túléret a lepény és azt mondta a doki hogy a baba nem felel meg csak 36hettesnek alkalmi dohányos voltam terhességem alatt demost már abba hagytam Mit tudok tenni ilyen esetben?Nagyon aggódom és megilyedtem első terhességem.

Figyelt kérdés

2022. aug. 16. 13:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%

Most már semmit.

Imádkozz.

Örülj neki, ha karja lesz a babának, mert én már hallottam olyat is, hogy hiányzott a dohányzás miatt.

2022. aug. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg ez nem segítség, de komolyan nem értem, most meg vagy ijedve, de amikor rágyújtottál eszedbe sem jutott, hogy nem kéne?! Igenis van összefüggés a dohányzás és a lepény állapota között, a helyedben nagyon szorítanék, hogy minden oké legyen, mást már úgysem tudsz! Megérte az a pár szál cigi?
2022. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Ebben a korban már nagyon sok múlik a genetikán, lehet csak vékonyka, alacsony (rövid) baba lesz.

A lepény érett, ok, 38 hetesen már úgyis bármikor szulhetsz.

Nyugodj meg, a stressz is árt, visszacsinálni meg már úgysem tudod.

2022. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Már semmit. Esetleg azt, hogy a jövőre vonatkozóan eldöntöd, a tüdőd a fontosabb, vagy a gyereked.
2022. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni, de nem is kell. 2 hét lemaradás semmi, az UH egyébként is csak becslés. A lepényt gondolom ellenőrzik, hogy megfelelő -e, ha nem legfeljebb császár.
2022. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem irigyellek! Nagyon nehéz helyzet lehet azzal a tudattal várni a továbbiakat, ha bármi rosszul végződik, csak magadat tudod érte okolni. 😔

Reméljük a legjobbakat.

2022. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy 36 hetes újszülött is életképes. Feltéve, hogy nem ártott neki a dohányzás, és csak a méhlepény lett meszes.


Nekem más okból volt érett a lepény már a 30. héttől. 39.héten született a babám 2600 g-mal, így éppenhogy nem került pic-re.

2022. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 NTBS ***** válasza:
31%
Ne idegeskedj. Édesanyám végigdohányozta a terhességet (az orvos nem tiltotta)és én egészségesen születtem meg.
2022. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is a legjobb, ha lenyugszol. Fölösleges a stresszhormonokat termelni. Azért is jobb higgadtnak lenni, mert ha jönne valami váratlan helyzet, sokkal jobban tudsz reagálni. Ha stresszelsz, akkor meg rosszabbul. Ezt a dohányzást meg ne emlegesd a kórházban, mert lehet, hogy semmilyen kézzel fogható hatása nem volt a magzatra, de kiváltod vele a népharagot, az biztos, és akkor rosszabb ellátást kapsz.

Én borzasztóan utálom a dohányzást, de nyilván nem fogom egy babájáért aggódó kismamának az orra alá dörgölni, hogy mit tett, ha azon már változtatni nem tud, hiába bánja.

2022. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem feltétlenül az a pár szál cigi okozta a lepény érettségét, munkatársnőmnek hasonló helyzetben volt 38 hetesen neki is érett volt a lepény és nem dohányzott sem a terhesség alatt sem előtte soha. Nála semmi gond nem volt belőle, hamarabb született a baba 1,5- 2 héttel kisebb súllyal de makkegészségesen.
2022. aug. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!