Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha folyik a gyereked orra,...

Ha folyik a gyereked orra, attól még elviszed oviba?

Figyelt kérdés
2022. szept. 17. 20:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%

10, ovis korosztály már nem fogzik...

És az átlátszó orrválladék ugyanolyan betegség. Közkeletű tévedés, hogy a zöld takony rosszabb. Óvodában nem fognak orrsprayt alkalmazni.

2022. szept. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
89%

A nagyot a legkisebb orrfolyásra kivettem, volt hogy összefüggő 6 hetet volt otthon csak azért hogy visszavigyem és lássam, hogy a fél csoport göthösen, köhögve prüszkölve van bent. Durva.

Most már iskolás, nem maradhat itthon minden náthával. Amíg nem lázas, rossz közérzetű, elesett vagy nem szólnak ránk, addig valószínűleg menni fog.

A kisebb ovis. Ha dugul az orra vagy köhög a hátracsorgó válladéktól, nem megy. Bölcsiben az első jelre szóltak, hogy vigyük haza. Az oviban elnézőbbek lennének, de gyorsabban gyógyul itthon. Dolgozunk mellőle.

2022. szept. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak minimális cucc jön ki orsziporszival reggel, beviszem. Ekkor egyszer-kétszer megtörlik bent az orrát. Ha köhög vagy tüsszög reggel kettőnél többet emellé, lázas, fáj a torka nem viszem.

De ahogy elnéztem a fél csoport köhög, tüsszög, folyik az orra. A héten volt egy amúgy pici babával otthon lévő anyuka, aki a ránézésre is beteg, bágyadt, levegőt alig kapó gyereket adta be kora reggel. Fogdosta is a homlokát mikor öltöztette, szóval biztos hogy tudta hogy nincs jól. Mégis bevették.

2022. szept. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
8, minket nem engednek..covid előtt simán
2022. szept. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Én nem viszem. Itt az oviban napi 1 orrfújásnál már hívják a szülőt, hogy menjen a gyerekért.
2022. szept. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
95%

Eleinte nem vittem, aztán amikor azt láttam, hogy az óvónénink köhögve, rekedten (alig volt hangja) adja ki délután a gyerekeket már másfél hete, akkor onnantól úgy voltam vele, hogy leszarom. Ha ők se maradnak otthon légúti nyavalyákkal, akkor abszolút semmi értelme nekem otthon tartanom emiatt a fiamat, ha a társaival véletlenül nem fertőzik össze egymást, akkor majd az óvónénitől kapják el... Onnantól fogva sima náthával ment ő is. Lázasan nyilván nem. Volt pofavágás olykor, de a fenti okok miatt nemigen érdekelt.

Hála az égnek idén már iskolás, itt kerekperec megmondták, hogy sima megfázással ők (a tanító nénik) is bemennek dolgozni, tehát nem várják el tőlünk sem, hogy a gyerek ne menjen azért, mert tüsszentett kettőt. Sajnos a kisebbik most kezdi a bölcsit, úgyhogy még nem lélegezhetek fel, vele még csak most indul az 1 hét bölcsi, 2 hét otthon móka.

2022. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
83%
Persze. Egész télen folyik neki,az ovi meg kötelező. Ráadásul nem hagyhatom otthon egyedül, míg dolgozok.
2022. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
16%
11! Dehogynem! Lányomnak 3 foga jött ki most fél éven belül.
2022. szept. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
42%
18, ha 3 éves koráig nem jön ki az összes tejfog, akkor mar jócskán a fogászaton kellene ülni (van-e egyáltalán minek kijönnie), mert nem normális.
2022. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
19! Ki beszélt itt tejfogról??
2022. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!