Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a körzetes óvodának több...

Ha a körzetes óvodának több tagóvodája is van, mi alapján dől el, hova kerül a gyerek?

Figyelt kérdés
A listában, ahol ugye címre lebontva megnézhetem, hogy melyik ovihoz tartozunk csak a tagóvoda összesített neve van. 3 intézmény is tartozik hozzájuk, mind a 3 ~2km-es körzetünkben, szóval még csak a távolság alapján sem tudom megmondani. Ilyenkor mi szerint dől el, hogy melyik gyerek hova kerül? A szülő rábök egyre random, vagy helyhiány vagy mi alapján kerülnek be a gyerekek? Mi a szokás ilyenkor? :D
2022. szept. 19. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a korban közelebb álló gyerekek kerültek egy csoportba. Ha az egyik épületben több a 2,5-3 év közötti, akkornoda meg a városból az összes ilyen idős gyerek. A nagyobb csoportok ugyanígy.
2022. szept. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk természetes volt, hogy a legközelebbibe kerültek.

Talán, akik a kettő között laknak, azokat irányítják létszámtól függően, de mi kijjebb lakunk a kijjebb levőnél, szóval elég abszurd lett volna, hogy elsétálunk a 3 percre levő előtt, hogy a 15 percre levőhöz menjünk oda minden reggel.

2022. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk lakhely szerint, a legközelebbi óvodába jár.
2022. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahová a lányom jár, két óvoda tartozik egy vezetőség alá. Érdekes, a lakótelep ahol lakunk ahhoz tartozik, ami kicsivel messzebb van. Mondjuk nem sokkal, egy park van köztük. Nem tudom, mi alapján döntik el, érdemes az intézmény vezetőt megkérdezni.
2022. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy “tagóvoda” a megnevezés plusz, hogy egy intézmény alá tartoznak.

Ugynaaz vonatkozik rá, mintha külön ovi lenne, de egyszerűbb, mert egy a vezetőség.


Külön kellett felvételizni a másik tagoviba nekünk..

2022. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez van (agglomerációban)

Megjelöltük a szimpatikus ovit x es egy alternatívát y Kiértesítettek h nem vették fel x-be viszont y-ba igen. Én éltem a fellebbezéssel.

X ovi 2 utcányira van, y meg 1,5 kmre, es én az ellenkező irányban dolgozom ráadásul.

2022. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a lakótelepen 3 óvoda működik, van egy fő központ, de a másik kettő is telephelyként üzelem. Egy a vezető, a titkárság, egyezik a nevelési irány is, ugyanaz a menza, szóval elviekben nincs különbség.

Nálunk utcákra (/háztömbökre) bontva határoztak meg, melyik ovi a körzet.

Megoldható hogy átvigyük, átjelentkezzünk, mert pl az egyikben van német csoport vagy más specializáció, erre tekintettel vannak beiratkozáskor, de alapvetően a lakhely szerint vannak szétosztva a gyerekek.

Szerintem így is logikus, hiszen játszótéren szerzett barátokat. Azok is a közeli utcából jönnek, nem messzebbről

2022. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is lakhely szerint,de lehet kérni indokkal a másikba.


Nekem az oka:

Rosszabb pedagógusok.

A kevésbé “jó” környékről való gyerekek.

Rendszeres tetü..a gyümölcsöt stb nem viszik sokan stb



Hivatalos Indok:

Bölcsi a másikban van csak, kisebb gyerek menne majd, akkor egy intézmènyben lenne, ami a nagyszülőknek is útbaesik, akár autó nélkül is.

Természetesen ez is mind szempont, de a fentiek nagyobb részt nyomtak a latban.

2022. szept. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!