Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bátortalan, halk gyerek?...

Bátortalan, halk gyerek? Létezik megoldás vagy majd csak az idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy akinek visszahúzódó, kicsit bátortalan a gyermeke, milyen praktikákkal próbálja őt kicsit magabiztosabbá tenni? A lányom 6 éves, jövőre suliba menne, de ha ilyen szótlan és bátortalan marad, akkor lehet nem mehet.

Tudom, hogy ő inkább befelé forduló lesz, visszahúzódó, nem megváltoztatni akarom, csak egy kicsit bátrabbá tenni, hogy merjen kérdezni stb

Sokat dicsérjük, megbízzuk feladatokkal, egyedül csinálhat sok mindent. Orvosi vizsgálat folyamatban van.

Van e sport esetleg, ami magabiztosabbá tesz? Vagy jóga akármi, ami segítene?

Köszönöm előre is a segítő válaszokat!



2022. aug. 31. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Lovaglás!
2022. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Honnan veszed hogy nem mehet suliba ha bátortalan. Nincs ilyen követelmény
2022. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem minden csapatos sport jót tesz ilyen esetben. Kérdés, hogy mennyire lenne kedve hozzá.
2022. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Én is ilyesmi voltam. Na, semmit nem rühelltem jobban a csapatsportoknàl. Folyton dolgozott bennem a teljesítménykényszer, mert ha elcseszek valamit, akkor x ember haragudni fog rám miatta. Sajnos nagyon komolyan vettem az ilyesmit. Szerintem egyéni sport jobb ilyen esetben. Kérdés, hogy neki mihez lenne kedve. Én a tenisz, tollas, ilyesmikben tudtam elmélyülni, illetve még az ilyen szer-, és/vagy talajtorna típusú sportokban. Bátorság tekintetében az utóbbi volt hasznomra, mert olyan dolgokat csináltam, amiről nem is hittem hogy képes vagyok.
2022. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Egyéni sport szerintem is jobb, de ott se egyedül edz, hanem bőven vannak körülötte társak, viszont a teljesítménye csak rá van hatással, nem rontja a csapat teljesítményét így nem szorong.
2022. aug. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen voltam gyerekként, a csapatsport a földi poklot jelentette, ahol rajtam száradt, hogy vesztett a csapat.

Amit személyesen utáltam, ha a szüleim látták/hallották azt, amikor valamit megpróbáltam elintézni - pl buszjegyet venni. Sokkal bátrabb voltam, ha nem voltak ott mögöttem, mert úgy utólag sem akartak kijavítgatni. Írtad, hogy kap kis feladatokat - ezeket ő hogyan végzi, illetve milyen formában kap róluk visszacsatolást?

2022. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Lovaglás

Tánc

Bármi, ami a közeletekben van és szívesen menne

Közös játszóterezés a csoporttársakkal

Játszóház, ott barátkozni

2022. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Orvosi vizsgálat? Nem értem, ez mióta kóros? Ő visszahúzódóbb típus, kész. Nem értem, mi a gond...
2022. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az alkotó, nem színpadi művészetek jók, ahol hasonlóan csendesebb gyerekek vannak, pl. rajzszakkör, kerámia, textil, szobrászat, fotózás... de akár programozás, ha az érdekli. Ezeken pont szép lassan el lehet kezdeni beszélgetni egy-egy szimpatikus gyerekkel, és nem kell rögtön egy egész csapatba illeszkedni.
2022. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Aval tudsz segíteni a gyerekednek, hogy elfogadod ot olyannak amilyen. Ne próbáld megvaltoztatni, és ne mondd neki, hogy ne legyen bátortalan.
2022. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!