Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki nem akarta óvodába járatni...

Aki nem akarta óvodába járatni a gyerekét, hogy oldotta meg, hogy ne kelljen?

Figyelt kérdés
2023. jan. 16. 21:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Ezek az ernyőszervezetek USA központú magàniskolàk. Sok orszàg elfogadja az oda valò beiratokzàst tankötelessèg teljesítèsekènt.

Ilyen iskolàk közül a hàrom, amiről tudok a Clonlara, a HLA (Home Life Academy) és a WRA (West River Academy).

Sajnos Magyarorszàg miòta betiltotta a magàntanulòsàg intèzményèt 2019-20-ban, azòta ezeket nem fogadjàk el. Magyarorszàgon csak egyèni tanrendet lehet kèrni. Központi szervezet bìràlja el, akik sosem làttàk a gyereket. Nagyon ritkàn adjàk meg. A règi rendszerben az igazgatònàl kellett kèrvènyezni a magàntanulòsàgot, ès csak nagyon alapos indokkal utasìthatta el.

2023. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
Én kíváncsi lennék, hogy miért nem szeretnéd oviba járatni? Nem közeledés. Tényleg csak kíváncsi vagyok
2023. jan. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

nem értem miért jó ha nem jár oviba,suliba? volt egy ilyen dokumentumfilm családról ahol anyuka hót büszkén mondta, hogy ő nem járatja,de a privát beszélgetésnél a gyerek megsúgta szeretne suliba járni, mert szeretne barátokat suliban és nem csak az utcán...

ovi jó dolog,semmi feladat,csak játék, beszélgetések amiket anya nem tud megadni hisz ő felnőtt. Imádtam az ovit és anyám nem tudott volna úgy játszani velem mint a csoporttársaim, hisz ő nem éli bele magát ténylegesen egy játékba. Imádtam a benti teát,játékokat,programokat a többiekkel, szóval nem oviba járatni hülyeség.

2023. jan. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
13 Nem akarom most szétoffolni ezt a kérdést. Ha te elégedett voltál az ovival, és a mostani rendszerrel és állapotokkal is elégedett vagy, akkor járasd oda a gyereked nyugodtan. Engem jelenleg csak a 11-eshez hasonló hasznos, informatív válaszok érdekelnek.
2023. jan. 17. 20:07
 15/19 anonim ***** válasza:
39%
Németországban sem kötelező az ovi, csak a Vorschule, tehát a 0.osztály.
2023. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%
Áruld el mi a rossz az oviban,tényleg érdekel?
2023. jan. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%

Üdv!


Vonatkozó végzettséggel rendelkezem, csak jelzem, a politikai döntések, pl törvényrendeletek nem feltétlenül és nem mindig szakmai megalapozottságúak! Ennél fogva nem indokolt 3 éves kortól az óvodai nevelés-fejlesztés kötelezővé tétele, a szülő mellett bőven szocializálódik a gyermek, 4 éves koráig, utána viszont nevelő-fejlesztő intézménybe (általában óvodába) erősen ajánlatos járnia, a szakmai elvek szerint, egyfelől általános fejlesztés céljából, másfelől szocializáció céljából.

Tehát csak 4 éves kortól fontos a közösség, előtte viszont opcionális kellene legyen.


Törvény szerint azonban, Mo-on sajnos már 3 éves kortól kötelező is, 2015 szept 1. óta, pedig az egyéni elbírálás volna a megfelelő a gyermekeknek arról, 3, vagy 4 éves kortól járjon-e oviba, ahogy 2015 szept 1. előtt jellemző is volt évtizedekig.


A másik, amit pontosítanék a beszélgetésetekben, az óvoda legalább annyira fejlesztő-nevelő intézmény, (Magyaro-on magas szakmai színvonallal), mint amennyire szocializál.


Az általános fejlesztés nagyon fontos! (És természetesen jó, ha van lehetőség az SNI és fogatékkal élő gyermekek külön fejlesztésére is oviban, és/vagy ovin kívül.)

2023. jan. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
37%

A 17/17-es hozzászólónak tökéletesen igaza van. Látszik, hogy valóban szakmabeli, ahogyan én is.

Magántanulói státusz pedig továbbra is van nálunk, csak egyéni tanrend szerint haladó tanulónak nevezik 3 éve. Nézzék meg a köznevelési törvényt és a rendeleteket!

Nálunk pl. 7 'magántanuló' van (így egyszerűbb hívni). Ha akarnak, időnként bejárhatnak tanórákra is mint passzív részvevők. Konzultációs óra (heti 10) jár nekik a félévi és tanév végi osztályozó vizsgák előtt. A félévit nem kötelező letenni, az év végit (májusban-júniusban) természetesen igen, de halaszthat tanévet.

2023. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
17%

Az ember életében rengeteg rendszer van ezt vannak akik elfogadják, vannak akik nem. Természetesen ne menjünk bele, hogy milyen minőségű rendszerek ezek, mert az nem képzi a tárgyát.


Az óvoda és iskola is közösség, igaz nem olyan szépségesen filterezett mint a Fészbúk meg a Tikitoki meg a többi... Oda tanulni jártunk, nem melegedni és társai. Természetesen vannak akik a rendszerek ellen mennek, tegyék, de a gyereke vajon megtanulja így amit kell, urambocsá a család meg is tud élni egy fizetésből? Mert ha valakinek oktatni kell a gyereket, az nem tud pénzt keresni... de tud, távmunkába, hogyne.... Aztán ön a többi, ott csak rosszat tanul az iskolába, óvodába persze....


A közösség sok szempontból is fontos, és hordoz magában lehetőségeket, pl. immunrendszer erősítés, ha a gyerek otthon ül a 4 fal között milyen inger éri? Aztán majd felnőtt korába kapja el minden betegség.. persze nem ezért jár az én gyerekem se óvodába nyilván!


Kellenek az élmények, a közösség, az együtt megélt dolgok, az írás / olvasás elsajátítása. Egy jó közösségben, minden könnyebb...

2023. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!