Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más óvodában sincs soha semmi...

Más óvodában sincs soha semmi ünnepség, program…?

Figyelt kérdés

Ugye most lenne esedékes a farsang, természetesen ez sem lesz…

Nekem ez olyan szomorú, nincsenek élmények így.

Hogy miért? Évek óta nincs, senki nem hiányolja, nincs is rá igény, ez a válasz.


Ennek az ovinak a bölcsijébe is járt a fiam, de ott volt minden…

Csomó mindent hozott haza, a kis keze munkái ott vannak a szobájában, folyton alkottak valamit… falevelekből, magvakból, termésekből… mentek sétálni a városba, voltak különböző programok… kis kirándulások.

Karácsonykor volt műsor, eljátszottak egy kis darabot.

Hallgattak zenét, ismerkedtek a hangszerekkel, mondókákat tanultak.

Hívtak bűvészt, mesélőt. Nyáron volt kis medence felállítva, piknikeztek is, nasival, üditővel. Volt táncos délután. Tartottak gyereknapot, ugráló várat hoztak, csillámtetkó…Jó időben kint tízóraiztak… mézeskalácsot sütöttek… tököt faragtak..

Voltak szülős programok is…


Oviban meg nem tanulnak verseket, nincsenek foglalkozások, nincs egy rajz/alkotás sem…

Szüreti mulatság, Márton-nap, télapó, karácsonyi műsor, fotózás… SEMMI.

Most ugye mindenhol farsangi láz van, szerzik be a jelmezeket, itt meg még ez sincs, kis barátok meg mesélik a gyerekemnek, hogy minek öltöznek be stb…


Ez máshol is így van? Nem rossz ez?

Városi oviról van szó.


2023. jan. 24. 11:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon sivárul hangzik, nekem se tetszene.

A mi ovinkban van minden, de az alapokon túl is pl.: múltkor madarat is vittek bemutatni. A kis alkotásokat lefotózva is felteszik a netre. Nemrég volt az ovinak szülinapja és nyílt nap volt jó nagy bulival, zenével, ugrálóvárral, kidíszítve minden...

Szerintem én is átvinném másikba ha megoldható lenne, mert tényleg most van ideje a játéknak, felfedezésnek.

2023. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy soroljàtok


Nàlunk is állatok világnapján bábelőadás

Koncertek

Igaz erre szednem be plusz pénzt, de alkalmanként 600ft.. plusz èvi talán 4 ilyen van, ami fizetős.


De volt, hogy a segítőkutyàkat hoztàk bemutatni..

Hoztak hatalmas madarakat..

Kígyót


De vannak nem igazi rendezvènyek, csak mondjuk ma menjenek lilába vagy legyen valami lila rajtuk, vagy vigyünk be valami zöldsèget (nem enni)

Vagy háziállatokról ( haszon) tanultak. Vigyünk játékot/ plüsst könyvet vagy, ha van olyan ruha, aminek a mintájàn van.


De gyereknapkor hatalmas udvari családi nap volt.

Tűzoltóautóval, sorversenyekkel, rendőrökkel


Szóval rengeteg program van.



De tavalya a gyerekem beteg volt farsangon.

Első nap, amikor mehetett: màrpedig ő felveszi a jelmezt.

Az óvónők tartottak neki egy fél órás minifarsangoz.

Tánccal dalokkal zenével, maradt kis kuko is azt a csoport elropogtatta.


Szóval nagyooon sajnálom a közősségetelet.

Ha van lehetőség, én vàltanék.

2023. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is váltanek. A legtöbb ovi nem ilyen. Pont emiatt is vittem kisfiam 2,5 éves korában inkább óvodába a bolcsibol, mert az tényleg csak gyerek megőrző volt, még csak nem is rajzoltak vagy gyurmztak, nemhogy bármilyen program lett volna. Nálunk szempont is volt az óvoda választásnál, hogy változatos, érdekes programok legyenek a gyerekeknek. De egyébként ebben az összes környéki óvoda teljesen megfelelő volt (Budapest külső kerület). De más városokban, kerületekben élő ismerősöktől se hallottam olyat hogy ilyen sivár lenne az óvodai élet.
2023. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nálunk van minden, de tényleg minden. Halloweenkor késő délután/kora este mentek csokit gyűjteni az óvónőkkel, beöltözve. Volt Mikulás-nap, arra mehettek a szülők is. Volt csoportkarácsony, utóbbi kettőnél minden gyerek kapott ajándékot, meg a csoport is nagyobb dolgokat.

Most készülnek a farsangra, arra is mehetünk mi, szülők is. 1,5-2 havonta van egy ottalvós este is, mikor a gyerekek két óvónővel bent alszanak az oviban éjjel. Pizzát rendelnek, kivetítőn mesét néznek, vagy diafilmeket, reggeli után pedig lehet menni a gyerekekért. Nem kötelező, teljesen önkéntes alapon megy. Kirándulni is mennek egy tanévben kétszer, háromszor biztosan. Minden adott évszakhoz, ünnephez van valamilyen tematikus program, mikor rajzokat készítenek, kézműveskednek, verseket, énekeket tanulnak.


Nem tudom, milyen a csoportösszetétel? Önkormányzati óvodáról van szó?

Barátnőm egy megyeszékhelyen lévő önkormányzatnál volt óvónő, nagyon szerette a szakmát. De a végére már annyi megbecsülést sem kaptak, hogy Pedagógusnapon rendesen köszöntsék őket... Összehívták az összes óvóda dolgozóját egy "ünnepségre", volt kirakva az asztalra megszáradt pogácsa és csapvíz, majd az alpolgármester megköszönte a munkájukat és közölte, hogy sajnos olyan, mint év végi jutalom, egyéb bónuszok nem lesznek, mert nem fér bele a költségvetésbe. Volt év, mikor a bérpótlékukat sem kapták meg. Semmire nem kapnak pénzt az óvodában sem, rajzoláshoz, feladatlapokhoz is a szülőktől kértek külön pénzt.

Ő imádta a szakmáját, de mondta, hogy ilyen helyzetben lehetetlen dolgozni.

2023. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt sincs szinte semmi, ahhoz képest, hogy pl 1-2-3 évvel ezelőtt az ovi Facebook oldala tele minden programról, ilyen nap,olyan nap, ilyen külön program, olyan kiselőadás, rendőrök mentek bemutató órára, meg stb.

Ebben a tanévben, hogy a fiam is jár, ehhez képest semmi. Volt egy mesevetítés, a karácsonyi műsor, Márton napkor az iskolához csatlakoztak, (amiken nem volt a fiam betegség miatt, de ezzel nincs is gond). A mikuláson volt csak.

Farsangról meg még semmit sem tudok, lesz, nem lesz, mikor lesz...

A csoport saját Facebook csoportjába se tesznek fel képet, 1et sem. Haza még nem hozott semmit.

Szülinapokat lehet ünnepelni, de arról sem tudunk semmit. Egyszer fél füllel hallottam meg véletlenül, hogy másnap tartani fognak, de azt is elintézték a 4 fal között ezek szerint, 0 infó felénk.

Azt remélem, hogy most lesz több lehetőség, csak lesznek valamik, hiszen ez tényleg nagyon elmarad az előző évekhez képest.


Pest megyei kisváros

2023. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez olyan szomorú :(

A mi ovinkban annyi program van, hogy még én is szívesen lennék ott gyerek.

Ősszel egy őszi gyerekhéttel kezdenek, amikor minden nap van valami program: vásár, kutyás nap, közelekedésbiztonsági nap stb. Préselnek szőlőt, mennek almát szüretelni.

Tökfesztivál, Mikulás, karácsony a szülőkkel, farsang, húsvéti tojáskeresés, tavaszi gyerekhét.

Rendszeresen van bábszínház, havonta jön zoopedagógus állatokkal, zenés koncerte, tematikus kiállítás, tavasszal kirándulás távolabbi helyre.

A világnapokat is megtartják: víz, zene, állatok. Március 15- án koszorúzni mennek.

A mi csoportunk korcsolyázni is jár és rendszeresen mennek sétalni is.

A verstanulás, különböző alkotások készítése mindennapos. Hetente 1-2 munkájuk cserélődik a faliújságon. Ezeket év végén mind megkapjuk.

2023. jan. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!