Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más óvodában sincs soha semmi...

Más óvodában sincs soha semmi ünnepség, program…?

Figyelt kérdés

Ugye most lenne esedékes a farsang, természetesen ez sem lesz…

Nekem ez olyan szomorú, nincsenek élmények így.

Hogy miért? Évek óta nincs, senki nem hiányolja, nincs is rá igény, ez a válasz.


Ennek az ovinak a bölcsijébe is járt a fiam, de ott volt minden…

Csomó mindent hozott haza, a kis keze munkái ott vannak a szobájában, folyton alkottak valamit… falevelekből, magvakból, termésekből… mentek sétálni a városba, voltak különböző programok… kis kirándulások.

Karácsonykor volt műsor, eljátszottak egy kis darabot.

Hallgattak zenét, ismerkedtek a hangszerekkel, mondókákat tanultak.

Hívtak bűvészt, mesélőt. Nyáron volt kis medence felállítva, piknikeztek is, nasival, üditővel. Volt táncos délután. Tartottak gyereknapot, ugráló várat hoztak, csillámtetkó…Jó időben kint tízóraiztak… mézeskalácsot sütöttek… tököt faragtak..

Voltak szülős programok is…


Oviban meg nem tanulnak verseket, nincsenek foglalkozások, nincs egy rajz/alkotás sem…

Szüreti mulatság, Márton-nap, télapó, karácsonyi műsor, fotózás… SEMMI.

Most ugye mindenhol farsangi láz van, szerzik be a jelmezeket, itt meg még ez sincs, kis barátok meg mesélik a gyerekemnek, hogy minek öltöznek be stb…


Ez máshol is így van? Nem rossz ez?

Városi oviról van szó.


2023. jan. 24. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

De

Csak mi nem mehetünk


Volt Mikulás

Karácsonyi

Lesz farsang


Voltak lámpásozni Márton-napkor.


Anyák napja nyílt lesz.



Úgyh, de van minden


Fotók évi 2-szer.



De mindennapokról minden héten kapunk.



Kisvárosi ovi vagyunk.

2023. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is minden létező dolgot megünnepelnek.


Kirándulni is viszik őket.

Fotózás is van.

Kis falusi ovi.

2023. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sajnálom, nálunk (Győr) minden van. Ráadásul a farsangot nem igazán tudja otthon pótolni a szülő. (Míg szülinap, karácsony stb. főleg családi ünnep.)
2023. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is van minden, de csak nekik. Szülőket ritkán hívnak.
2023. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: igen, rossz ez, és elkeserítő az óvónők hozzáállása. El nem hiszem, hogy a szülők nem hiányolják. Bölcsődében van rá igénye a szülőknek, óvodában meg nincs? Ki hiszi ezt el?


Nálunk is vannak programok, talán annyi nincs, mint az általad említett bölcsődében, de Márton-nap, Karácsony, Húsvét, farsang, most kisze-bábu égetés, anyák napja van. Most, hogy a covidot végre magunk mögött hagytuk, újra nyilvános némelyik (anyák napja és a Márton-nap mindenképpen).

Szintén Győr, ökormányzati óvoda.


A nyitókérdést olvasva, ami még a programok hiányánál is jobban kicsapná a biztosítékot nálam, az a következő:

"Oviban meg nem tanulnak verseket, nincsenek foglalkozások, nincs egy rajz/alkotás sem…"

Ezek valamilyen szinten kötelező elemei is az óvodai pedagógiai munkának, szóval akár a fenntartó önkormányzat is fenéken billentheti őket, ha tudomásukra jut. Ha van lehetőséged másik óvodába vinni, vidd el innen. Ha nincs, akkor viszont én panaszt tennék a fenntartó önkormányzatnál. Esetleg más szülőkkel előtte beszélnék, mert holtbiztos, hogy minden normális szülőt zavar ez a helyzet. Szóval minél többen együtt tennénk bejelentést.

2023. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az, hogy szülő nem mehet, azt még úgy nem is sérelmezem, éljék meg ők, együtt a pajtásokkal, de legalább lenne.

Napközben néha csinálnak fotókat, amit facebook csoportba feltöltenek, de semmitmondók. Nagy udvar, gyerekek százfelé. Ha bent készül, az is hasonló, kb hátakat fotóznak. Semmi konkrét.


Még nekem is vannak emlékeim, ovis fotós képeim.. innen meg nem lesz semmi.


Szülinapot külön kérték, hogy mindenki otthon ünnepelje, mert csak a “versengésről” szólna, szerintük.


Bölcsiben volt a 3. szülinapja, volt torta, mindenkinek járt egy kis szívószálas inni való meg bubifújó - amit mi vittünk, és az ünnepelt választhatott egy kis apróságot a nevelőtől.

2023. jan. 24. 11:42
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Szintén semmi sincs, mert önkormányzati ovi de több nemzetiségű vallású gyerek jár ide. Így semmit sem tartanak meg, nem szeretnének ebből problémát.


Sétálni, úszni járnak de ennyi. Nincs semmi program, olyanról mint farsang vagy bűvész nem is álmodok. Nem lehet ünnepeket tartani, sem szülinap, névnap..

2023. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Vegyes a csoport, van aki épp 3, de a héten tölti az egyik csoporttárs a 7. évét.

Először sérelmeztem, mert ez nekem nem normális, de évek óta így működik…


Amúgy, a szülők is hasonlóak, nem érdekli őket, hogy nincs.

Van akit meglep, furának tartja, de elfogadja.

Egymás közt is volt már téma, többször is, de a vége mindig az, hogy felesleges erőltetni.

A karácsonyi fényképek elmaradta után szólaltunk fel többen eddig egyedül.

Most a farsang miatt én felszólaltam, de csitítottak, hogy legalább nincs jelmez nyűg…. Nem is értem.


Gondolkodunk, hogy szeptemberben máshol folytatjuk az ovis éveket, akkor már lenne lehetőségünk váltásra, csak sok a kis barát itt.

2023. jan. 24. 11:48
 9/16 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk műsor sincs. 4. éve jár oda a lányom. Egyetlen egy műsor sem volt,amire a szülők elmehettek volna,és a gyerekek a betanult műsort előadták volna.


Egy sem.


Nagyon sajnálom azt,hogy a lányom nem élhette át,nem tapasztalhatta meg,milyen felkészülni és előadni valamit.


Nyíregyháza....


Anyukám óvónő volt Kisvárdán. Olyan színvonalas darabok voltak,hogy csak na. Nekem ezért is furcsa,hogy egy megyeszékhelyen tesznek rá.


De nem tudok mit csinálni.

2023. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nem volt, idén főleg azért, hogy tudjanak az óvodának gyűjtést szervezni(mert nem kapnak támogatást az önkormányzattól) már volt ősszel is bál, most majd lesz felnőtteknek farsangi, gyerekeknek délelőtt beöltözős bál, 2 fényképezés, karácsonykor, gyereknapon.Szóval szerintem nálunk is megtartanak mindent amit csak tudnak.

Sajnálom hogy nálatok tényleg semmi sincs.:(

2023. jan. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!