Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor kellene elkezdenem...

Mikor kellene elkezdenem munkát keresni, ha kislányom szeptemberben kezdi az ovit?

Figyelt kérdés

3 éves lesz júniusban így újra munkába kell állnom. Valószínű nem lesz testvére szóval valami munkát kell találnom.

Sajnos terhesen anno az előző helyemről elküldtek így újat kell keresnem. Kb mikor kellene elkezdenem az önéletrajzokat beadni? Nézegetem egy ideje de pl ha áprilisban kellett volna elküldeni az önéletrajzot májusban már kezdeni kellett volna. Szóval hogy keressek így munkát ha majd szeptembertől tudnék csak kezdeni? Illetve próbaidő alatt tényleg nem engednek el táppénzere vagy szabira ha beteg lenne a kislányom? Pedig oviba gyakran betegek az elején.


2023. máj. 5. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Én próba szerencse alapon azért elkezdeném most is. Hátha mázlid lesz, és amikor mondod, hogy szeptembertől kezdenél, akkor rávágják, hogy az nekik is jó. Én konkrétan jártam már így. Legalább látni fogod augusztusra, ha mégsem találsz, hogy mik a lehetőségek, és szerzel egy kis rutint az interjúkra.

Az meg, hogy elengednek-e szabira, totál cégfüggő. De érdemes apát is bevonni az elején, nehogy rögtön egy kirúgással kezdj.

2023. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Nézegess most, aktívan júliusban kezdeném. De ha most van az álommeló jelentkezz rá mindenképp! Amúgy egyedül vagy a gyerekkel? Vagy az apja miért nem tud táppénzen lenni vele? Törvény szerint el kell engedniük táppénzre, de gondolhatod milyen fényt vet rád, ha hol vagy hol nem.
2023. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeptembertől megyek vissza dolgozni, megy bölcsibe a kicsi.

Egyenlőre csak nézegetem.

Július/augusztusban tervezem leadni az önéletrajzom majd csak.


(Mondjuk van egy hely, ahova nagyon mennék. De most tuti nem jelentkezek, mivel 4 hónapot biztos hogy senki nem fog várni rám)


Mondjuk az sem mindegy milyen terület. Mi a szakmád. Mennyire hiányszakma úgymond.

2023. máj. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Most kezd el nézegetni. Nyáron alig felvételiztetnek. Talán most még van esélyed egy-két interjút behúzni.


Ismerőst konkrétan májustól szeptemberig egy helyre hívták vissza, pedig informatikus, szeptemberben a maradék 8-ra, amire beadta a jelentkezését.

2023. máj. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

Táppénzre kötelező elengedniük, csak mondjuk én is azt mondanám a főnök helyében, hogy vissza se gyere. A francnak se hiányzik, hogy az új munkaerő havonta két hétig ne dolgozzon.

Legyen vele az apja, ha beteg.

2023. máj. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!