Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti elkezdenétek az egyetemet...

Ti elkezdenétek az egyetemet akkor is, ha szeptembertől folytatódik a távoktatás?

Figyelt kérdés
Van annak úgy értelme? Pont a legjobb részei maradnának ki. :(
2020. ápr. 19. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Én pont ma beszélgettem erről barátnőmmel és én nagyon gondolkodom, hogy ha ez folytatódik, passzív félévre jelentkezem be

Mondjuk nekem szívás, mert akkor a tavaszi is passzív lesz, mivel kb semmi értelme bemenni, kb semmit nem tudok felvenni majd (jogász szak)


De úgy, hogy önköltséges vagyok és kb semmit nem kapok a pénzemért, nem látom értelmet

2020. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%

Azt hiszem pont jogon nem lehet első félévet passzívra rakni, szóval ennek nézz utána mielőtt elkezded.

Megkérdezhetem miért számítasz az önköltségesre? 350 a központi ponthatár, okés annál biztosan magasabb lesz, de a tavalyi 440 egy jó kiindulópont ebben, azt nem nehéz összeszedni.

Amúgy nem elkezdés, hanem folytatás, és szintén jog, de ha marad ez így szeptemberben, halasztok egy évet. Nincs értelme, sokkal több az anyag de kevesebbet tanulunk, mindenki fáradt, profok és hallgatók is, állandóan gép előtt ülünk, de semmit nem tanulunk tényleges. A zhk, vizsgák szenvedések, minden át kell formázni. A rendszerek nem bírják a túlterhelést. És nem mellesleg mindig mindenki el van maradva a határidőkkel. Egyszóval tényleg szenvedés így.

Én a helyedben nem pont a legjobb részei miatt aggódnék, lesz még bőven időd a legjobb részeket kitapasztalni. Hanem tényleg az hogy az anyagátadás lehetetlen így.

2020. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem, jogszabály alapján először csak az első félév sikeres teljesítése után lehet halasztani, kivéve, ha az adott intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzata máshogy rendelkezik.

Vagyis a HKR-t kell megnézni hogy ír-e erről valami külön információt vagy kikötést.

2020. ápr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy szimplán nem kezdem el.


Tök béna ez a videózgatás.

2020. ápr. 20. 00:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Az.

De ha nem jelentkezel be az egyetemre, nincs velük jogviszonyod. Vagyis ha benn akarsz lenni, ott akarsz tanulni úgy hogy ne kelljen újra felvételizned, be kell iratkoznod, viszont akkor ha kikötik hogy első félévben nem ehet passzíváltatni, akkor kötelező aktívra állítanod az első félévet is.

2020. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2

Most vagyok 2. Féléves jogon, szóval a 3.-at már tudnám passzivaltatni 😃

Amúgy nekem tavaly se jött össze a 440, bár igaz, ami igaz, hogy csak 1 emeltem volt

Szóval azért annyira nem egyszerű összeszedni azt a 440-t 😃

Mondjuk ez nálam most úgyse játszik, mert már felvettek tavaly 😃

2020. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Engem is önköltségesre vettek fel elsőben, de tavaly újrafelvételiztem és most államin vagyok :D Harmadik előtt még megérheti megpróbálni, jobban jársz még mindig akkor is ha fizetni kell a kreditekért.

Melyik egyetem?

2020. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 7.félév lesz, nincsenek is tárgyak, csak a szakmai gyakorlat. Ha nem rendeződik a helyzet, akkor nem tudom mi lesz! Hogyan fogom teljesíteni a gyakorlatot? Mit fog kitalálni a tanszékünk erre?
2020. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

na most emberek. azt nyilatkozta az EMMI és Dr.Palkovics hogy hallgatót az online oktatás miatt gtanulmányi előmeneteláben kár nem érhet.


Na akkor. Nekem 15 kredites tárgyam a külső szakmai gyak. amit SENKINEK SE fogadnak el, senkinek. Hiába a papír hiába az igazolás hiába a gyak napló "nem teljesítette" kerül be mindenkinek.

És aki teljesítette (pl én)? Hát annak is...


Na ez milyen?

2020. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!