Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Skarlát esetén miért nem...

Skarlát esetén miért nem zárják be az óvodát?

Figyelt kérdés

Bennünket sem tájékoztattak, teljesen véletlenül derült ki..

Várandós vagyok ráadásul.


Gondolkodom, hogy bejelentem.

Ilyenkor tudtommal az egész ovit be kellene zárni és fertotleniteni.


Hova tudom ezt bejelenteni?


2023. máj. 14. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Miért kéne?
2023. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Ha minden betegségnél bezárnák az ovit, sose lenne nyitva :D a skarlát egyáltalán nem veszélyes mióta van antibiotikum.
2023. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Ez ma már egy sima gyerekbetegség, egyáltalán nem kell emiatt bezárni.
2023. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Régi beidegződések miatt a híre rosszabb, mint maga a betegség, nem kell bezárni az ovit miatta. A bárányhimlő is veszélyes terhesen, mégsem zárnak be.
2023. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Most minden gyereken átmegy a skarlat, semmi extra a legtöbb esetben, a kéz láb száj vagy a hányás hasmenés sokkal rosszabb és ezek miatt sem zár be. Felnőttek raadasul ritkan kapják el.
2023. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban, én is nemrég tudtam meg hogy kb 4 gyerek van csak a csoportban mert a többi elkapta. Van egy bölcsis tesó is, szóval (igyekszem nem szitkozódni) tök jó hogy szóltak, mert így lehet lefertőztük a bölcsit is..

Nálunk karanténban vannak a skarlátosak, a többiek meg járnak. Fertőtleníteni sem fertőtlenítettek.

Az ÁNTSZ felé jelentettek a szülők, mert az óvoda nem tette meg. Így legalább tudnak róla a központban.

2023. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!