Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek, hogy a gyerekek...

Mit tegyek, hogy a gyerekek szeressenek engem?

Figyelt kérdés
Pár nap mulva megyek egy baratommal táboroztatni felügyelőnek. A táborban olyan 5-10 év között vannak gyerekek. A baratom azt mondta, hogy elsonek valoszinuleg nem fognak kedvelni a gyerekek mert én leszek ott az egyetlen új arc. Azonban én nagyon szeretném, hogy a kicsik kényelmesen és biztonságban érezzék magukat velem. Tudni kell rólam, hogy állandóan mosolygok, és sok helyen olvastam, hogy a mosolygás is közrejátszik. Azonban félek, hogy ennek ellenére se fognak kedvelni. Aki jártas a gyereknevelésben vagy oktatásban, az tudna néhány tippet adni, mit csináljak vagy épp mit ne csináljak az első találkozáskor? Lehet hogy ez egy buta kérdés, de azért remélem, hogy kedves és oszinte válaszokat fogok kapni. Előre is köszönöm.

2023. júl. 31. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak legyél kedves és őszinte. Felejtsd el ezt az izzadtságszagú igyekezetet, nehogy belefogj ott erőltetetten jópofizni nekik. Túlspilázod
2023. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Ne aggodj , egy ekkora gyerek mindenkit szeret aki jatszik veluk es kedves.
2023. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Játsz velük sokat, legyen közös élményetek. Pillanatok alatt megszeretnek ha figyelsz rájuk.
2023. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ne görcsölj rá, ne kezeld őket debil idiótaként, csak mert kicsik, és fogadd el, hogy nem mindnek te leszel a kedvenc embere.

viselkedj úgy, ahogy máskor is viselkedsz, ha új közösségbe kerülsz. nem kell ezt túlbonyolítani.

2023. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van azoknak, akik azt írják, ne görcsölj rá. A gyerekek kiszagoljak, ha valaki nagyon erőlködik és nem szeretik. Nekik még fontos a természetesség, amíg a felnőttek el nem rontják.

Ezenkívül semmit nem kell tenned, de előny, ha tudsz valamit, amit más nem. Pl.valami kézműves biszbasz.

Üdv, egy volt tanító

2023. júl. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

A gyerekek nem azokat kedvelik, akiket írtak, őszinteség és kedvesség, perszee.. így csak megtűrnek.


Azokat kedvelik, aki talál indokot sokat megdicsérni őket minden apróságért és végig fogja hallgatni minden butaságukat és bólogat hozzá, hogy az klassz. Igazából ennyi kell csak, a maradék ráérzés, hogy kihez mennyit kell beszèlni, mit kell dicsérni, de ugyanaz, mint az ellenkező nemnél, úgy kell érezniük, hogy csak rájuk figyelsz, csak őket kedveled, a többiekkel meg csak muszájból törődsz, mert ez a munkád/illik. Ha kedved van hozzá bedobhatsz személyes infót is, mintha csak neki mondanál el valami személyeset, akkor erősebbnek érzik a köteléket. Meg persze nem árt, ha van humorod is, de az eleje is bőven elég.


Engem mindig kedvelnek, gyerekekkel dolgozok, és a gyerekem barátai meg a környékbeli gyerekek is kifejezetten bírnak. Ha épp van kedvem, ha nincs, csak csendben ülök, gondolkozom és keveset beszélek hozzájuk és egyből észlelik, hogy valami nem oké, de nem lehet mindig maxot nyújtani, mert lefáraszt. Neked mondjuk csak egy hétig napi pár óra, nem hiszem, hogy elfáradnál.

2023. aug. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Kérdésnek mindenképp jó lenne egy bemutatkozós játék.

Aztán pedig aktívan mozogni a gyerekek között, érdeklődni, beszélgetni, játékot/foglalkozást kitalálni.

2023. aug. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezeld őket egyenrangú félként, nyilván egy bizonyos határig, de ne játszd el a felnőttet. Játssz te is a közös játékokon. Az se hátrány ha képben vagy a népszerű dolgokkal, de ha mégse lennél, mutass érdeklődést és hagyd, hadd magyarázzák el neked. Nekem mindig bejött.
2023. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit ijesztget a barátod.

Én minden gyakorlati helyemen "új arc" voltam és mégis azonnal kapcsolódtak hozzám a gyerekek.

Lehet h pont te leszel az érdekes, pont azért mert új vagy.

De arra nem nagyon van tanács h hogyan kedveljenek meg, ez vagy jön, vagy nem.

Következetesnek kell lenni, nem szabad velük alkudozni, tudják h amit mondasz, komolyan mondod.

Ennyi a fontos, a többit nem irányíthatod.

Ha valamiért nem is kedvelnek, legalább tiszteljenek, egy hétig az is elég.

A fegyelmezés is csak jön magától sajnos, kisugárzás kérdése az egész.

Volt olyan h egy csajszi hónapok óta ott volt a gyakorlati helyen, mégis az igazgatónak kellett szólnia ha rossz fát tettek a tűzre a gyerekek, én meg egy hete de első szóra szót fogadtak.

De a suliban is ugyanez volt amikor én voltam gyerek, volt olyan tanár akinél kb vigyázzban ültünk egész órán, a másik meg nem bírt velünk meg sírva ment ki.

2023. aug. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
6, amit te írsz az inkább kőkemény manipuláció. Szerintem tévedés azt gondolni, hogy a gyerekeknek erre van szükségük. Elégge lekezelő feltételezes is rájuk nézve. Képesek ők önmagukért kedvelni másokat, nem csak azokat, akik eljátsszák, hogy kiemelt figyelemmel vannak feléjük. Főleg, ha otthon amúgy megkapják az áhított figyelmet. Felnőttekkel is így viselkedsz? Csak kíváncsiságból.
2023. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!