Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jövőre lesz iskolakötles, ti...

Jövőre lesz iskolakötles, ti hogy döntenètek?

Figyelt kérdés

Nyár elején lesz 6 èves, így iskolaköteles.

Már májusban megkèrdeztèk sőt követeltèk hogy mondjam meg hogy 2024 szeptemberben megy e iskolába.

25 gyerekből 12 lesz iskolaköteles.

Mindenkinek mèg a februári gyereknek is mondták hogy teljesen alkalmatlan az iskolára.

Én szívem szerint iratnám, az a baj itt azt látom nem a gyereket nèzik hanem aztakarják mindenki maradjon. Volt egy aki mondta velem együtt hogy megy a gyerek őt is letámadták és marad. Így csak az én gyerekem menne így átkerulne másik csoportba ott is van 1 kisbarátját

De igazából tanácstalan vagyok, mert az által hogy így reagálnak mindenre az óvónők nemtudom eldönteni hogy iskolaèrett e.

Az a fusztrálo hogy nem azt látom hogy tènyleg elmondanák hogy "milyen" a gyerek hanem csak hogy mindenki szociálisan èretlen...


2023. aug. 2. 20:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
De ezt nem az óvónők döntik el, nem?
2023. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Semmikeppen se azt neznem, hogy mi az ovonok erdeke, leszarom. A gyerek a fontos.


Elvinnem akkor egy kulsos szakemberhez, aki felmeri, hogy iskolaerett-e.

2023. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Külsős szakember mérje fel,ahogy a 2es írja. Az ovi le van kakkantva. A te gyereked jövője csak fontosabb.....


Engem rá akartak beszélni mindenképpen a rosszabb,de közelebbi sulira,hogy ott legyen létszám. Na persze....

2023. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
36%
Nem ertem az egeszet. Ha az ovono ugy erzi, higy alkalmatlan, akkor nagyon valószínű, higy az. Miert lenne erdeke marasztalni? Nem latom az osszefuggeseket.. ha a mi ovoneninkbol indulok ki, hallgatnek ra
2023. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem íratnád, hanem be kell íratnod!

Kivéve, ha januárban kérvényezed az oktatási minisztériumtól és pozitívan bírálják el, így maradhat.

Nem az óvónők döntenek. Választ se követelhetnek.

Egyébként ha nem tudod te magad eldönteni, hogy mi lenne a jó, tényleg fordulj szakemberhez.

Nem a kor a leglényegesebb.

2023. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
Ha lenne rá lehetőség, akkor nem iratnám. Persze ha jó a közeg az oviban. Olyan hamar veszik körbe a gyerekeket szabályok, meg az ez jó, az nem jó, helyes, helytelen, hogy inkább had élvezze tovább akkor az ovit
2023. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
Èn 6 èvesen engedtem a lànyom iskolàba, nem bàntam meg. Bàr itt Németországban 6 èves kortòl engedik, csak a "visszamaradottabb^ gyerekeket hagyjàk mèg egy èvet az oviban, szerintem, ha èrtelmes engedd, hadd menjen.
2023. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
Ha vissza akarod tartani akkor amúgy is meg kell kérvényezni. El kell vinni és szakemberek felmérik hogy alkalmas-e az iskolakezdésre. Sztem ezzel nem veszítesz semmit ha már elbizonytalanítottak.
2023. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem így megy. Ha iskolaköteles, csak akkor maradhat óvodában, ha írtok egy kérvényt, és az Oktatási Hovatal jóváhagyja. De tudtommal kell szakvélemény is, de ennek kédőbb pontosabb utána nézek.


Röviden, az óvodanak ennek semmi köze, nem az óvónők döntenek ebben!

2023. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%

A fiam is nyári gyerek, így "fiatalon" kezdte a sulit, de nála fel sem merült, hogy maradjon oviban. Ugyan nem ők döntenek, de nálunk volt megbeszélés az óvónőkkel, szépen egyesével mindenkinek, akinek iskolaköteles korú lett a gyereke nagycsoport végéig. Elmondták a véleményüket, majd meghallgattak minket is.

Nehéz elhinnem, hogy a ti óvónőitek ennyire marasztalni akarnak mindenkit. Nem lehet, hogy jó okuk van azt mondani, hogy bizony a Pistike, a Julika, a Tibike, meg esetleg a te gyereked se iskolaérett még?


A te gyerekedet nyilván te ismered. De csak "néhány" dolog ami eszembe jut... 120-130 centit és kb a 20 kilót megüti? Teherbírása milyen?

Nagymozgások, finommotorika rendben? Domináns kéz megvan, helyes ceruzafogás megvan? Számfogalom, logikus gondolkodás (több-kevesebb fogalma, számolás 20-ig, egyszerű összeadások-kivonások 5-ös számkörben akár pálcikákkal vagy ilyesmivel)? Érthetően, folyamatosan beszél? Tudja hány éves, hol lakik, szüleit hogy hívják, ismeri az évszakokat, a hét napjait? A figyelme felkelthető és fenn is tartható?

Emlékezete rendben? (pl egyszerűbb összetett mondatot meg tud ismételni egyszeri hallás után, 4-5 egyjegyű számot megismétel egyszeri hallás után, egy megtekintett kép részleteit fel tudja idézni, stb) Irányok mennek neki (jobb-bal)?

Érdeklődik az iskola iránt? Elviseli a kudarcot, ha valamiben épp nem ő nyer? Megérti és be is tartja a szabályokat? Kialakult, vagy legalább kialakulóban van a feladattudata? Együttműködő kortársakkal és felnőttekkel is?


Ha ezek közül sokra "nem" a válasz, akkor lehet tényleg maradnia kellene még. De persze ezeket a teljesség igénye nélkül írtam, és én nem is vagyok szakember.

2023. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!