Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik iskolakötelesen szültek,...

Akik iskolakötelesen szültek, mi a hivatalos eljárás? Mit tegyek hová menjek? Többi lenn

Figyelt kérdés

Sziasztok.Januárba fogok szülni, 18hetes terhes vagyok, és még iskola köteles vagyok.De veszélyeztetett terhes, a doki és védőnő szerint ne utazzak ennyit, inkább pihenjek többet.

Milyen hivatalos eljárás van hogy ne kelljen bejárnom suliba?magántanuló nem lehetek, mert gyakorlata is van az iskolának, amit nem tudok így teljesíteni(boltban lenne).

Hová menjek ezt elintézni, milyen módja van?

Amint betöltöm a 18at levelezőin kezdem az érettségit!


2010. aug. 29. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
sajnos érdemben nem tudok nagyokat írni, csak amit tudok. barátnőm is így volt a suliban. mikor leszel 18? addig a szüleid gyámsága alá kerül. úgy tudom, lehet kérvényezni, hogy a gyakorlatot a második félévben teljesítsd, így megoldható a magántanulás. de ezt iskola válogatja. javaslom szüleiddel személyesen beszélj az igazgatóval, mert az ő szavain múlik minden. ha ő engedélyezi a gyakorlatvezetővel kell a továbbiakat egyeztetni. mi építész suliba jártunk, ott is volt gyakszi, de így oldották meg. remélem valamit tudtam segíteni. Kitartást kívánok és sok szerencsét a suli elintézéséhez! 39h km
2010. aug. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos pont a baba születése után töltöm a 18at.

De legalább 2évig szeretnék a picivel itthon maradni, mert vidéken lakunk, közelbe nem nagyon van bölcsi, és nem a nagymama nyakára szülöm a picit.Így a gyakorlatot nem tudom teljesíteni a 2,félévben sem:(ÉS most inkább érettségizek estin.

Csak a sulim 2,5óra utazás(busz, vonat, villamos...)Elég megterhelő így nem merem bevállalni.

Akkor nincs rá olyan megoldás hogy a sulit "felfüggesztem" még iskola köteles vagyok, majd kiiratkozom onnan?

Mert a levelezőset nem tudom oldani a baba mellett mert oda nem olyan sűrűn kell majd bejárni, de ezt sajnos nem tudom.

Neked pedig könnyű szülést, és egészséges babát, kellemes babaázást kívánok:)

2010. aug. 29. 18:48
 3/8 A kérdező kommentje:
MEG tudom oldani a levelezőset, bocsi elírta
2010. aug. 29. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:
17 évesen már nem vagy iskolaköteles....
2010. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, tényleg 18 éves koráig iskolaköteles
2010. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A mai törvények szerint még abban a tanévben tanköteles vagy, amikor betöltöd a 18. életévedet. TEhát, ha valaki szeptember 5-én 18 éves, akkor még abban a tanévban tanköteles.

Erre a problémára legjobb megoldás, ha magántanulóvá válsz. Az iskola igazgatójához kell beadni egy kérelmet, ő továbbítani fogja a helyi gyermekjóléti szolgálathoz, akik kivizsgálják, hogy indokolt-e a kérelem. Magántanulóként csupán osztályozó vizsgákra kell bemenned, meg persze bármikor bemehetsz az órákra, ha jól érzed magad. Remélem, tudtam segíteni. 8 évig dolgoztam a gyermekvédelemben.

2010. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fordulj az igazgatóhoz segítségért.


De van egy még jobb: válts sulit, azonnal, olyanra, ahol nincs gyakorlat... :)


Biztos, hogy nem kötelezhetnek veszélyeztetettként arra, hogy suliba járással kockáztasd a babád épségét, meg a sajátodat.


Valamiféle tanácsadó szervezet is biztosan van, akik tudnak javasolni megoldást.

2010. aug. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válsaszt
2010. aug. 30. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!