Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Emiatt hány napig nem vinnéd...

Emiatt hány napig nem vinnéd oviba a gyereket?

Figyelt kérdés

Most kezdte, 1 hét után kijött a nátha, láz (1,5 napig volt), most a 4. napon kezdte a köhögést, 2 napja rekedt is. Átlagosan amúgy 12 napig folyik az orra, de nem hajlandó normálisan kifújni, ha sűrű, így szívogatom neki, inhalálunk, Sinupretet kap.


Csütörtökön már nem ment oviba (ma vasárnap van).


Én itthon vagyok terhesen, táppénzen, szóval a gyerekfelügyelet nem jelent gondot.


Meddig tartanád otthon így? Ha a közérzete nem lesz rossz és nem igazán köhög, folyik az orra szerintem szerdán vagy csütörtökön viszem. Bár a csoport felen szintén beteg.



2023. szept. 10. 10:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Köhögés elmúlta plusz 24 óra. Az orrfújás talán már nem gond utána.
2023. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha láztalan és nem köhög durván, nem patakokban folyik az orra, étvágya, közérzete jó, akkor vinném. Én is itthon vagyok veszélyeztetett terhesként, de a társaság kell a gyereknek. Úgyis két hetente itthon lesz valamennyit.
2023. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
legalább egész jövő héten, ha már úgyis otthon vagy.
2023. szept. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%
Ha már úgyis otthon vagy. Ez ám a hozzáállás. Dolgozó anyukának is ezt mondanád, vagy az ő gyereke más?
2023. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Dolgozó anyuka a táppénzzel pénzt veszít, meg kockáztatja az állását. A gyesen lévő anyukának némi kényelmetlenségen kívül semmi problémát nem okoz, ha két gyerekkel kell otthonlenni, meg főzni-altatni. Ha valami jó van abban, hogy anyuka odahaza van, az az, hogy van ideje kikúrálni az ovist.
2023. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvost kérdezd meg mikor mehet újra oviba.
2023. szept. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Aki dolgozik ott azért teljesen más a helyzet, szerintem ott sokan nagy gondban vannak ezzel. A kérdésem az otthonlévő anyukáknak szól inkább, akiknek még nincs megszületve a kisebb gyerek. Nem emeltem ezt ki a kérdésben eléggé.

2023. szept. 10. 10:58
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Öszetenném a két kezem, ha megint úgy lehetne, hogy ilyen esetben otthon tudnám tartani a gyereket a teljes gyógyulásig, de sajnos egyedülálló anyaként ezt nem tehetem meg, mert duplán van okom félteni az állásomat. De jó lenne, ha nem vinné a gyerekét közösségbe, az aki megteheti, addig amíg tünetei vannak a gyereknek és fertőz...


Van olyan ismerős anyuka, aki nem dolgozik, de mégis tolja állandóan vissza közösségbe a félig gyógyult gyereket, aki aztán túl azon, hogy lefertőzi a többieket, már többször volt kórházban, mert nem erősödött vissza, nem gyógyult meg teljesen,mielőtt visszatolták az óvodába.

2023. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
Ezt nem vasárnap dönteném el, hogy mikor viszem. Ha szerdán már nem taknyos, akkor vinném csütörtökön. De ennyi napot le se igazolhat a szülő, úgyhogy majd a doki eldönti mikor mehet.
2023. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Addig, amíg teljesen meg nem gyógyul. Ha egy hét, egy hét. Ha két hét, két hét.

Amíg otthon voltam, sose engedtem vissza félig gyógyultan. Nem kell annyira a közösség.

Mióta dolgozok, azóta is próbálom minél jobban kikúrálni. A száraz köhögés szokott elhúzódni, azzal már megy. De hurutosan, taknyosan nem. Óvodából bármennyit lehet hiányozni. Az iskolás az, akit nem tarthatok otthon.

2023. szept. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!