Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más óvodában is elnézik a...

Más óvodában is elnézik a betegséget, vagyis beteg gyereket beengednek?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, nem ítélkezni akarok, csak megdöbbentem. Kezdte az ovit keresztfiam és én szoktam elhozni, így tudják nővéremék megoldani. Többször láttam bent tényleg beteg lázas taknyos nagyon köhögő gyereket. Kérdeztem nővérem és azt mondta, mindenki tud róla, de megmondták az óvónők, hogy nem tudják senkire bízni a szülők a gyereket, a munkahely meg nem tűri el, hogy hiányozzanak.

2023. nov. 4. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Lázasat biztos nem, mert akkor azonnal telefonálnak, hogy vidd haza. Taknyosan én is beviszem a kisfiam, különben állandóan itthon lennénk. Nyilván ha 5 percenként folyik az orra, akkor marad itthon. Ugyanúgy beviszem ha köhög, de nem hurutos és nem egész nap, csak elvétve.
2023. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

2 hete itthon van a bölcsisem.

Még megvan a köhögés (elég csúnya) és folyik az orra.

De az orvos már csütörtökre azt mondta h meggyógyult.

Nem tudom mi van ezekkel a kisgyerekekkel, de ezek folyamat köhögnek és folyik az orruk úgy is, hogy nem betegek és nem fertőznek..

Holnapután még biztos fog egy nagyon kicsit köhögni (ma éjjel még köhögött), meg valamennyire biztos folyni fog az orra.

De ha az orvos azt mondja meggyógyult, de mégsem viszem, akkor harmadik hete lenne itthon...

Én családi vállalkozásban dolgozom, de akiknek komoly munkahelye van, ázok nem tudom ezt hogy oldják meg..

2023. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk nem “telefonálnak azonnal”, attól is függ hogy van a gyerek és mikor lázasodott be. A lányom már kétszer lázasodott be az óvodában, mind kétszer alvás utánra. Felkeléskor mérték és egyik alkalommal sem hívtak, mert nem volt kifejezetten rosszul és úgyis nem sokára mentem volna érte, így semmi értelmét nem látták telefonálni, hogy azonnal dobjak el mindent és rohanjak, azért, hogy max fél órával előbb érjek oda. Én nem is vagyok lázrettegő, szóval szerintem ez így teljesen jó. A többi gyereknek is úgyis mindegy már, mert nem akkor kezd el fertőzni, mikor felmegy a láza, hanem simán 2-3 nappal előtte, mikor még ránézésre teljesen egészséges. Persze ha tízkor belázasodna, akkor szólnának, de ha mégy érte és látsz lázas gyereket az nem feltétlen azért van, mert úgy vitték oda. Eleve ha szólnak is oda kell érni, hogy felvedd. Én pl. a munkámat ott se tudom hagyni 5 perc alatt, illetve eleve busszal járok, mert reggel 20 perc lenne keringési a belvárosban parkolóhely után kutatva. Szóval ha szólnak is hogy lázas és menjek akkor is ott ülne még egy darabig.
2023. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
88%

"Nem tudom mi van ezekkel a kisgyerekekkel, de ezek folyamat köhögnek és folyik az orruk úgy is, hogy nem betegek és nem fertőznek."

Az van velük, hogy kisgyerekek. Az immunrendszerük most ismerkedik a környezettel, az őket körülvevő mikrobákkal. Most esnek át a legtöbb fertőzésen, és ez így helyes.

2023. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Micsoda?? XD

Gyerekem kb sose volt beteg, de sokszor folyt a nózia. Volt, hogy érte kellett menjek emiatt.

nov. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltatok. Itt a csoportban lázas beteg volt, látszódott rajta, de ahogy írtam tudnak róla. Borzasztó, ha egy családnak nincs senkije :(
nov. 6. 10:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami még borzasztóbb, hogy ennek a családnak pénze sincs arra, hogy fizetne valakit. És nem csak ennek, hanem még hánynak! Aztán csodálkoznak, hogy miért nem szülnek többet a nők. A másik az, hogy az óvodának se kellene ott rohasztani a lázas gyerket, ha nem lenne az a szokás sok helyen, egy kis köhécselés, orrfolyás miatt már "ne hozza be anyuka". Aztán meg anyuka annyit ül otthon a gyerekkel, hogy a munkáltató kezdi unni, majd anyuka már nem mer vele otthon maradni sokadszorra, hiába már tényleg beteg a szerencsétlen, mert cseszheti a munkahelyét, akkor meg még éhen is fognak halni.
nov. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen. Sajnáltam a kislányt meg a szüleit is.
nov. 8. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!