Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hosszú út az oviba, sokan...

Hosszú út az oviba, sokan vagyunk így?

Figyelt kérdés

Több mint 35 perc gyalog tőlünk a körzetes ovink. Van egy tőlünk 10 percre is, de oda nem vették fel. Most meg elsetalgatok vele, de előre félek milyen lesz ez ha aznap fagyni fog.. Plusz december elején születik a kicsi, így neki is meg kell velünk járni ezt az utat majd néha.

Ha apa itthon van, elviszi autoval, de nekem sajnos nem sikerült letenni a jogsit. Tomegkozlekedes nem jatszik, mert az is kB ilyen messze indul tőlünk. Városban lakunk amugy, de tudom ez úgy hangzik mintha valami tanyarol kéne járni :D szóval csak mi vagyunk ilyen szerencsesek?



#óvoda #Óvodq
nov. 11. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Kerékpár
nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereztek testvérfellépőt a babakocsira, akkor - az én ovisomból kiindulva - kb felére lehet csökkenteni a sétával töltött időt, miközben a kicsit is tudod kényelmesen vinni :D

Amúgy igen, autó lenne jó, de ha az nincs, akkor meg vagytok szivatva. Biciklivel a fagyokban nem szívesen mennék, főleg nem kicsi babával.

nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kb. 20 perc gyalog, sosem mértem, mi eddig bicajoztunk, most babát várok és már nem kényelmes,.így én megyek gyalog, a gyerekek meg rollerel, futóbicajjal, mikor mivel. Szülés után meg tolom majd a babakocsit is. Így megyünk évek óta, esőben esőoverál+gumicsizma, télen meleg ruha. Jót is tesz szerintem nekik, hogy bármilyen az időjárás mozognak a levegőn.
nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem sikerült a jogsi.


Testvérfellépővel járunk nagy távokra.

nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Roller is gyorsít rajta ha önállóan akar menni és hidegben is jó, csak meleg kesztyű kell a kezére. Amúgy úgymond örülj neki, manapság a gyerekek csak ülnek a kocsiban és alig mennek a gyalog. Ha meg véletlen muszáj, akkor megy a szenvedés, mert nincs hozzászokva. Az enyémen rendszersen csodálkoznak, hogy gyakran gyalog megyünk haza. 4.5 kilométer az ovi, ez egy jó óra gyalog. Mi busszal járunk reggel, de sokszor nincs kedvünk buszozni haza délután. Van akinek a gyereke 800 métert nem bír gyalog menni 4 évesen... Vagy hát bírna, csak nem kell neki, aztán rögtön sír, ha mégis kéne, a szülő meg felveszi inkább és majd megszakad, mert szegény gyerek nehogy már gyalogoljon. Bakker ez lenne a dolga, hogy meg se áll, szalad, ugrik egész nap, de úgy féltve vannak a sétától, hogy az ész megáll.
nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

#5 az én lányom egész nap pörög, de ha olyan kedve van, akkor nincs az az isten, hogy az oviig tartó - egyébként tényleg kb 800 méter - utat lábon megtegye. Most eldönthetem, hogy kézen fogva ráncigálom magam után, vagy felveszem és megszakadok, de az ő esetében olyan nincs, hogy ha kitalálja, hogy nem jön lábon (mert "elfáradt a lábiiiiim", és így egy fél óra alatt előre jutnánk kb egy métert, ahogy vonszolja magát). Ennek ellenére itthon meg lefutja a maratont a kanapé körül vagy ha elmegyünk játszótérre, parkba, a közeli erdőbe, akkor ott le se lehet lőni, de az utcán sétálás neki valamiért nagy mumus. Valószínűleg mert ezt "kell", mert ez A-ból B-be céllal történik, és nem tisztán csak játékból, de nem tudhatom biztosra, azt tudom, hogy ha el szeretnék vele érni a célig, akkor vagy autóban viszem (amikor esik az eső, hideg van, fagy van, stb, akkor azért én is jobban érzem magam a fűtött kocsiban, mint kint a hideg szélben), vagy az említett babakocsis testvérfellépőt használom, vagy valamilyen járművel megyünk, amivel aktuálisan van kedve közlekedni, de ha azt megunja, akkor bizony kézben kell cipelni, de nem azért, mert a sétától félteném, hanem mert nem akarom az egész napot a járda szélén tölteni, egy 3 évesnek rimánkodva, hogy márpedig használja az egyébként tökéletesen egészséges kis lábait.


Bocs az offért, #2 voltam.

nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 perc sétára van az ovi, kisfiam mégis imád sétálni, amióta tud járni, bármekkora távot lesétál.
nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 17km a körzetis ovi.

Egy kis faluban lakunk, 900fő kb. Volt ovi, de bezárt, idén nem nyitott meg, mert nincs óvónő.

Ha nem lenne kocsi, 5 perc séta a vasút, onnan 10perc vonat, majd gyerekkel jó 3/4 óra séta lenne.

nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem sikerült a jogosítvány?
nov. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez tök jó. Napi nettó 70 perc mókás kettes idő a gyermekkel! :))))
nov. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!