Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha globálisan gondolkozunk...

Ha globálisan gondolkozunk (túl sokan vagyunk a Földnek), akkor minek vállalnak annyian gyereket?

Figyelt kérdés

Én sem akarok, egyrészt nem tudnám elképzelni magam gyerekkel, másrészt az is közrejátszik hogy az emberi faj egyenesen kipusztítja ezt a bolygót és még mer szaporodni ... Másrészt a környezet amiben felnő. Esélyünk nem lenne úgy felnevelni mint ahogy minket és a felettünk levőket lehetett még éppen nevelni.(lásd minden gyerek kezébe odanyomják az okostelefont és megnyomorítja egy életre kb., és ezeket a dolgokat nem igazán tudod elkerülni, és lehetne sorolni sok más dolgot ezek mellett, ha van kedvetek osszátok meg)

Egy 19 éves


2019. aug. 3. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Semmi közöd hozzá. Oké te így döntöttél. Hagyd békén a gyerekeseket.
2019. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Mert a világon a két legerősebb ösztön az elet- és szaporodási ösztön.
2019. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

19 évesen jó, hogy nem tudod magad elképzelni gyerekkel.

Gyereket meg azért vállalnak, mert egy normális emberben megvan az anyai/apai ösztön, így szeretne gyereket.

2019. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Emlékeztetnélek benneteket hogy globálisan gondolkozok, és én örülnél neki ha nem pusztulna el a maradék élővilága miattunk, amire nagyon kicsi esély van. Pont azért mert TÚL SOKAN vagyunk. Az elmúlt időszakban is több faj kihalt. Akinek ez nem elég intő jel, az irtsa csak tovább a környezetét, és végül Önmagát!
2019. aug. 3. 22:36
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Globálisan gondolkozol, mert fejben még tini vagy.

Aztán felnősz és majd nem globálisan fogsz gondolkodni.

Amiket itt mondasz, tinikorban jellemző. Bazi nagy igazságérzet, környezetvédelem, egészséges életmódra nevelnéd az egész bolygót, meg újrahasznosításra.

Aztán megismered Pistikét, bazira belezúgsz és úgy szülsz majd 2 gyereket szerelemből, mint a huzat!

2019. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Hát ha más nem is te tényleg megnyomorodtál az okostelefonodtól...


Gratulálok a globális gondolkodásodhoz, tapsvihar.

De ha nem baj én szeretem az életet,akit létrehoztam, és élvezem ezt. Ha te nem tudsz ezzel azonosulni akkor rendben van, csak ne úgy add elő hogy te ettől akkora globális jótétlélek vagy.


Amúgy komolyan úgy véled hogy pusztuljon ki az intelligens és fejlett emberi faj, és uralják a világot a cuki állatkák? Ez így tuti végiggondolt gondolatmenet vagy csak ez most a divatos ideológia?

2019. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Èn ma hoztam vilàgra az első kisbabàmat.33 èves vagyok, külföldön èlek, dolgozom, adót fizetek, szelektàlom a szemetet ès környezetvèdő vagyok!Ezt a kèrdèst egyèbkènt a nem s jò topikban tetted fel!!amit mondani akarok, hogy ezt ennyi idösen èn is igy gondoltam.Majd ha èrettebb leszel màshogy làtod.Egyèbkènt a problèms nem itt van, hanem mas kontinenseken.De azon te ugysem tudsz vsltoztatni, szerintem, sporold meg ezt ah energiad, es ne törd a fejed..
2019. aug. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Metionin ***** válasza:
100%
Aki akar gyereket, azt nem fogja érdekelni hogy mi lesz 50 év múlva. Ha pl. fordított helyzet lenne, tehát halna kifelé az emberiség, én akkor sem szülnék mert nem akarok. Na fordítva is ez van. A másik meg hogy pont azokon a területeken születik a kelleténél jóval több gyerek, ahol nem kellene mert alapból nagy a népesség vagy szegényesebbek az erőforrások. Az ilyen helyeken már eleve azért sem mondanának le a sok gyerekről, mert ezt szokták meg, plusz vallási okai is lehetnek. Most hirtelen eszembe jutott amikor Kínában bevezették az egy család egy gyerek dolgot, egy ideig működött, de aztán bedőlt.
2019. aug. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
Te nem annak a Greta Thunbergnek a rokona vagy? Ő is okosságokat szokott beszélni.
2019. aug. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem az emberi fajt is éppúgy fontos fenntartani, nemhiába vannak bennünk az ösztönök, a vágy arra, hogy legyen utód. Én sose ítélem azt el, aki nem szeretne gyereket, de akkor ő se mutogasson rám ujjal, amiért nekem van 2. Szeretem őket, csodának tartom, hogy vannak és sokkal fontosabbak a számomra, mint az, hogy mi lesz x év múlva, mikor valószínűleg már se én, se a gyerekeim nem leszünk itt.
2019. aug. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!