Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért kezdte el oviba menés...

Miért kezdte el oviba menés előtt ezt a kislányom?

Figyelt kérdés
Tegnap fel akartam öltöztetni pulcsi, kabát, nadrág és elkezdte mondani h ő nem akar oviba menni. Mamival próbáltuk feloltoztetni de sírva vittük el kocsival az ovihoz onnan meg én vittem be az oviba. Betegek most a nagyszülők és azért nem dolgozott nagymama se. Még bennt is sírt a cumiját akarta h menjünk haza érte. A dadus ovónéni is próbálta vigasztalni és a dadusnak valahogy sikerült elhulyitenie és vele felvette a bennti cipőt, kifujta az orrát. Utána már kezdett megnyugodni mondtam neki ebéd után jövök érte. Utána már nem sírt. Ma már nem látta mamit így azt hittük könnyebb lesz a reggel. Viszont mikor pisilni akartuk elvinni már ott mondta nem akar oviba menni hiányzunk neki nagyon. Meg megint az oltozésnél próbált tiltakozni de a nagyapjának sikerült meggyőznie valahogy. Eddig nem volt probléma az oltozéssel nem mondta h nem akar menni. Mindig a felkeléssel voltak gondok de az úgy látszik rendeződik lassan. Viszont félek ha lesz olyan H egyedül csinálom a készulodest velem nem biztos h ennyire simán fog menni minden hiszen még így is vannak nehézségek. Más anyukák ti hogy tudjátok kezelni a hisztiket a mindennapi nehézségeket? Mit kellene máshogy csinálnom h könnyebben menjen minden?
nov. 17. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nehogy már nem bírsz el a gyermekeddel és segítség kell hozzá 🤦


Miért kezdte el?

Ezer oka lehet, de legtöbbször az egyik kisgyerekkel van problémája vagy az óvónővel esetleg dadussal, a kötöttségekkel, szabályokkal.

nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Csak én nem értem? Nagyszülő intézi a te gyereked, meg együtt, de miért? Te vagy az anyja, hogy jön a képbe nagyapa, nagymama. Együtt éltek?
nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Például úgy, hogy tudatositod magadban, hogy te vagy a felnőtt, és nem a gyerek szintjén maradsz.


Ha te határozatlan vagy akkor a gyerek nyűgös és hisztis, hiszen azt látja, hogy az anyja sem biztos a dolgában.


Ha látja, hogy határozottan, de sok szeretettel csinálod, akkor egy kis idő múlva megnyugszik.


Egyenként is ez életkori sajátosság.

nov. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam is szokta mondani, hogy nem akar oviba menni, vagy ha már beértünk, hogy ne menjek el. Mindig megbeszéljük, hogy érte fogok menni, de dolgznom kell, hogy tudjunk neki ételt, ruhát és játékot venni. Nem engedek a hisztizésének, szépen elköszönök tőle és mondom, hogy majd jövök érte.
nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én nevelem a gyerekemet, meg az apja. Nem a nagyszülőkkel élünk, nem nagyon van beleszólásuk. Emlékszem rád, a szüleiddel élsz, ők téged úgy tartanak, mint egy gyereket, a gyerekedet is ők rendezik helyetted és ő amúgy is szarik rád, meg nem kötődik hozzád. Neked nem lehet segíteni.
nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Szept ota minden reggel ez megy nalunk😅 esku mar annak orulok ha beteg🙈
nov. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13%

Azt is mondtátok neki, hogy ha nem viszitek, akkor elveszik tőletek őt?

Én a lányomnak mindig mondtam ezt. Hogy hát perszec életem végső értelme, és egyetlen igaz szerelme, hogy én is azt akarom, hogy ne menj oviba, de sajnos akkor elvesznek téged tőlem, mert más külső erők rosszak és kényszerítenek. Na de amikor már ott leszel, jó lesz. Játszhatsz a kinetikus homokkal.., és a többi szöveg, hogy másokkal játszik, meg olyan dolgokat tanul, amit velem se tud. Ilyesmi. Ne gondolja azt, hogy akarata ellenére cselekednétek, ha nem lenne kényszer.


Amúgy szzem azért, amit mond. Veletek sokkal jobb, mint bent. Az én gyermekem szerette az ovit általában, csak akkor szokott el tőle, amikor nem vihettem 1-2 hétig. Ennek ellenére amint szóltam neki, kb elrobbbant onnan, ahll volt, és szalad hozzám.


Ez normális..., az óvoda csak egy kényszer hely. Ne akard meggyőzni a rosszról, hanem fesd fel reálisan, hogy ott is nagyon jó ám.

nov. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!