Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Én nem bejelentve dolgozom....

Én nem bejelentve dolgozom. Az oviba le kell adni a munkahelyem címét. Természetesen leadom. De ezt le ellenőrzik valahol?

Figyelt kérdés

Mert nem bejelentve a rendszerben sem vahyok benne hivatalosan.

Valaki volt/van hasonló helyzetben?

Köszönöm!



nov. 23. 09:32
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
90%
Miért kell leadni? Tőlem nem kérdezték soha... Mondd, hogy otthonról dolgozol 🤷🏼‍♀️
nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ott dolgozóknak nincs hozzáférésük a Nav rendszeréhez, hogy ezt le tudják kérni :D
nov. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Nem tudom... Valami olyan van, hogy a gyerekek csak akkor lehetnek napközisek, ha dolgozik a szülő. Ez oké, én dolgozom, általában 15:30-ra tudok értük menni. Csak bejelentve nem vagyok...

Viszont, ha emiatt nem engedik az ott alvást az szívás nekem. Igazolást adnak azt mondták, de ennyi.

Ezért kérdezem, hogy én leadom a cég nevet, és igazolják..de hivatalosan az ugye nincs.

nov. 23. 09:54
 4/42 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha nem hivatalos a munkahelyed, akkor nem tudom elfogadják-e. Szabad tudni miért nem vagy bejelentve? Azért az neked se túl jó
nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Mert először azt mondták a gyerekek kiatt fel se vesznek, majd azt hogy mégis de csak próba idő után jelentenek be, ha nem hiányzok. A gyerekek betegek lettek közbe...

Nézek folyamatosan más helyet, de ha betegek akkor máshonnan is ki kell maradnom. :(

nov. 23. 10:23
 6/42 anonim ***** válasza:
92%
Ha jófejek az oviból, meg lehet velük beszélni. Sajnos sokan dolgoznak úgy, hogy nincsenek bejelentve.
nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
93%
Elég gáznak hangzik ez a munkahely. Meg sztem ez nem is túl törvényszerű, hogy amiatt nem akarnak valakit felvenni, mert gyereke van
nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván azért kell, hogy megtaláljanak, ha gond van. Persze biztosan előbb hívnak, de sosem lehet tudni.


De ilyen munkát bevállalni...

nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
62%
Ezt a céget fel kell nyomni a NAV-nál. Tudod az a baj, hogy így bűnrészes vagy. Tudod, hogy törvénytelenül foglalkoztatnak, és nem jelented. X ideig vártál, mert ígérgettek, de tovább ne tűrd a törvénytelenséget. Az ilyen cégeket be kell dönteni.
nov. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, az óvoda szerintem törvényellenesen jár el!

Két gyerekem volt ovis, soha nem kötötték a délutáni ottlétet ahhoz, hogy a szülő dolgozzon.

Én simán elmondanám, hogy bejelentett munkahelyem nincs, viszont nem tudok előbb menni a gyerekekért. Amennyiben nem engedik, hogy 15.30-ig ott legyen a gyerek, panaszt teszek a fenntartó önkormányzatnál. Pont.

A munkahelyedet ne keverd bele.

nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!