Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betegség az első trimeszterben...

Betegség az első trimeszterben.7. hetet fogom kezdeni, és a munkahelyemen összeszedtem egy hörghurutot, ami arcüreg és torokgyulladással egészült ki. Nem akarok antibiotikumot, a lázat hűtőfürdővel csillapítom. Van ötletetek természetes gyógymódra?

Figyelt kérdés
2013. márc. 3. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha lázas vagy, a lázat feltétlen kell csillapítani, lázcsillapítóval, és ha nem megy le akkor hűtőfürdővel, mert a láz károsítja a babát! 4 óránként lehet panadolt bevenni!

Az azntibiotikum sem méreg, a házi orvos majd ír fel valamit amit lehet tehesen is szedni, pl Augmentin.

Nem egyszer kell majd antibiotikumot szedni, pl. hüvelyi fertőzéseknél, mert a betegség jobban árt a babának, mint a gyógyszer!


Menj el a háziorvoshoz, majd ő tudja mit lehet, mit nem, de ha nem kezelteted magad, akkor csak nagyobb lesz a baj, és a baba sem lesz egészséges, és neki most a legfonotosabb az első 3 hónapban hogy minden rendben legyen veled!

2013. márc. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A háziorvos tanácstalan, mert a korábbi években volt vetélésem, és nem akar kockáztatni. Főleg úgy, hogy a legtöbb antibiotikum vivőanyagára allergiás vagyok (pl. az augmentinére is), és nagyjából csak a Dalacin vagy a Rocephin jöhetne szóba, azok meg lórúgás erejűek. Nem felelőtlenségből vagy hisztiből kerülném a keményebb gyógyszereket.


A fene tudja, mi lenne a jó.. :/

2013. márc. 3. 07:40
 3/7 anonim ***** válasza:

lázat csillapítani kell, mert a láz károsabb, mint a gyógyszer! 37,8-nál már csillapítani kell.

én aspirin 100-at szedtem és stodal szirupot a hörghurutra.

én is az 1. trimeszterben voltam beteg.

13 hkm

2013. márc. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is volt, hogy beteg voltam az első trimeszterben, antibiotikumot is kellett szednem, mégis az a gyermekem lett a legegészségesebb! Ne a házidokidat kérdezd, hanem a nőgyógyászt!
2013. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.


A nőgyógyász passzolja a háziorvosnak a kérdést. A háziorvos a nőgyógyászra hivatkozik. Még jó, hogy édesanyám főnővér, úgyhogy tele vagyunk orvos barátokkal.. mindenkit végighívtam, és azt mondták, hogy antibiotikumot és gyógyszert csak végső esetben (főleg a korábbi allergiás reakciók miatt), és ők javasolták, hogy próbálkozzak vmi természetes gyógymóddal meg sok pihivel, természetesen folyamatos kontroll mellett. Ezért kértem a segítséget is, mert kiürült a fejem, amikor természetes gyógymódoknak kellett volna eszembe jutnia.


A homeopátiás szereket a patikus javasolta, a csipke és a bodza teát meg a bükki füvesember Szabó Gyuri bácsi (felhívtam őket délelőtt)nyilván mértékkel. Remélem, hogy gyorsan kilábalok belőle. Azért aggódom.. nagyon vártuk a babát.

2013. márc. 3. 17:43
 6/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
c vitamin marékszámra, sok folyadék és pihenés. Hajrá!
2013. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A c vitaminra rá van írva, hogy nagy dózisban fejlődési rendellenességet okoz.... Most hagytam abba az Augmentint, 6 hetesen szedtem.Remélem ok lesz....
2013. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!