Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Iskolaérettségi vizsgálat...

Iskolaérettségi vizsgálat hogyan zajlik a szakszolgálatban ?

Figyelt kérdés
nov. 24. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Megnézik azokat a kompetenciákat, amelyek kellenek az iskolához.

Pl. mutassa meg a jobb, bal kezét, ugráljon fél lábon, fogja meg a jobb kezével a bal fülét.

Rajzoltatják, emberfigurát pl. Síkidomokat, az enyém pl. a négyzet szélét mindig lekerekítette, az nem jó. Tud-e számolni, számállandóság kialakult-e már nála.

Családról kérdezték, tudja-e ki a nagyapa, nagymama stb.

Adtak neki több instrukciót egymás után, pl. állj fel, nyisd ki az ajtót, aztán hozd ide a képet a polcról. Hogy ezeket tudja-e követni.

Nálunk volt gyerek IQ-teszt, felolvasták neki, és úgy kellett válaszolgatni, szerintem extrém nehéz volt, pláne, hogy elég hosszú volt a vizsgálat. Én mondtam is a nőnek, hogy egy ilyen vizsgahelyzetben hogy tudna koncentrálni egy 6 éves gyerek ilyen hosszú ideig? Erre fel volt háborodva, hogy az iskola meg 8-tól du 4-ig tart. Na, persze, de ott nincs egész nap vizsga, változatos feladatok vannak, énekóra, rajzóra.

Mindegy, mi azért mentünk, mert szerintem nem volt még iskolaérett, és ők is ezt mondták.

nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb. így zajlik, ahogy leírtad. IQ teszt (ez többféle lehet), emberrajz, Bender (geometriai ábrák), íráskészség, számoláskészség, általános tájkozottség.
nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Ez az iskola érettség? Durva. Akkor a 3, 5 éves fiam iskola érett.
nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Akkor küldd iskolába xd
nov. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért pontoztatok le? Vittem a fiamat, igen, ezeket kérdezték.

Nem tudom, hogy iskolaérett-e 3,5 évesen a gyereked, a gyerek IQ-teszt azért nem volt olyan egyszerű. Ráadásul 8-tól délig tartott egy darab szünettel, úgy megnézem, hogy 3,5 évesen hogyan teljesít a gyereked.

nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm én szeretnék bent maradni vele .Szerintetek melyik jobb ha kimegyek ,vagy ha bent maradok vele ?
nov. 26. 13:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Az nem vall iskolaérettségre, ha egy 6 éves nem leválasztható a szülőről. Ha a gyerek bemegy egyedül, akkor ne akarj te is bemenni, mert a gyerek érdekei nem azt kívánják.
nov. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De bemegy ,de félős és bátrabb ha ott vagyok.
nov. 27. 12:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt értem, de az iskolába se mehetsz be vele a tanórákra. Szakszolgálatnál dolgozok, 3-4 éveseket is igyekszünk szülő nélkül vizsgálni, és általában sikerül is. Mint írtam, egy iskolaérett gyereket le lehet választani a szülőről. A szülőnek pedig tudnia kell elengedni egy 6 éves gyereket ennyi időre, úgyhogy ha megkérnek, hogy fáradj ki a vizsgálatról, akkor ne akarj mindenáron bent maradni.
nov. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Én is szakszolgálatnál dolgozom, de egy nem lehet kiküldeni a szülőt (ő dönti el benn marad-e), másik, a piciknél én pont szeretem, hogy benn a szülő, s látja mit tud a gyerek. Tehát én csak akkor vizsgálok picit (6-7 éves korig) szülő nélkül, ha a szülő kifejezetten kéri, vagy nagyon zavarja a vizsgálatot.
nov. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!