Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Pedagógiai szakszolgálat első...

Pedagógiai szakszolgálat első vizsgalatától kezdve mennyi idő telik el általában addig, amíg fejlesztést kaphat a gyerek?

Figyelt kérdés

Ovi küld. 4 éves. Illetve az sni-t (ha ez lesz), akkor azt ők adják meg, vagy továbbküldenek minket további vizsgálatokra? Ha tovabbküldenek, akkor azt is meg kell várni a fejlesztéshez, vagy már az első véleménnyel kaphatja?

A fejlesztést az oviban kapja majd, ennyit tudok biztosan.


2023. márc. 1. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a diagnózis, onnantól számítva a következő tanév. Már ha. Ugyanis kevés a gyógypedagógus, és év elején rakják nekik össze az órarendet. Ha áprilisban kapsz egy diagnózist, nem fognak tudni senkit berántani.

Ha már eleve jár ki az oviba valaki, akkor mellé berakhatják a te gyerekedet is, ugyanis ez sajnos nem egyéni fejlesztés.

Őszintén mondom, inkább keress valakit magánúton.

2023. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, itt egy fix gyógypedagógus van, aki eleve itt van fix napokon.
2023. márc. 1. 15:39
 3/12 babyboom567 ***** válasza:

Nem bántás(tapasztalat), ha ezt várod, a gyereked hátrányba fog kerülni.

Mindenhova magán úton jártunk/járunk,hogy eredmény legyen.

A mi esetünk,2019 áprilisban a bölcsi kérésére,vigyük a gyereket kivizsgáltatni,az Ibolya utcai rehabilitáción, mondták hogy telefonáljak május végén mert nincs hely.Május végén telefonáltunk, telefonáljak augusztusban, mert nyári szünet van.Közben hívogattuk a Varga utcai Gyerekpszihiátriát is, ott sem volt hely.Áprilistól a Varga utcára október végén jutottunk be, az Ibolya utcára November végén.

A gyerekrehabilitáción elintézte annyival a nő, hogy a mozgásával semmi baj,nem ide tartozunk,menjünk a szakszolgálathoz.A Varga utcán kapott sni-t, és hogy menjünk a szakszolgálathoz ,hogy kiírják a kori fejlesztést(ez volt október végén).A szakszolgálathoz bejutottunk 2020 március 04.én,amikor már nem a korai fejlesztés, hanem az ovi-kérdés volt porondon.És nem is írtak ki semmit, mondták, hogy majd jár a speci oviba, ott kap.(mondjuk ha kiírták volna sem valósulhatott volna meg a covid miatt,hisz bezárt a bölcsi).

Szóval mi nem vártunk, mert a gyereknek nincs ideje kivárni, ezt a bürokráciát.

2023. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazából nem azt a heti max 1-2 fejlesztést várom, ez csak egy kérdés volt bennem, hogy vajon azt mikor tudja kezdeni.

Már van időpontom több helyre is, jelenleg csak várni tudok.

2023. márc. 1. 16:31
 5/12 babyboom567 ***** válasza:
Van már időpontotok a szakszolgálathoz?
2023. márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen
2023. márc. 1. 16:40
 7/12 anonim ***** válasza:
A területileg illetékes pedagógiai szakszolgálathoz relatíve "hamar" sorra kerül az ember, onnan tovább küldve a megyei pedszolgálathoz (ahol adják az sni-t) oda több mint fél év..
2023. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, de ahogy írtam, még ha ki is írják a fejlesztést, év közben nem nagyon tudnak új gyógypedagógust küldeni az intézménybe, mert szeptemberben állítják össze az órarendet. Szóval nekünk is több, mint egy év volt, mire a gyerek kapott óvodai fejlesztést. Az is hát, olyan volt, amilyen. Oviban még szerintem csak-csak, mert ott azért azonos korcsoportú gyermekek vannak, de az iskolai fejlesztés? Hát, hagyjuk. 1.-8-ig összerakták az összes sni-s gyereket.

Szóval én mindenkinek azt szoktam mondani, hogy amilyen gyorsan csak lehet keressenek magánúton gyógypedagógust, és eleve nem is érdemes kikérni az sni-kódot, mivel az leginkább csak egy red flag az iskolának, hogy problémás a gyerek. Segítséget nagyon nem kap.

2023. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8#

Bevallom meglepődve olvasom ezt, nekem mindkét gyermekem amint megkapták az sni jelzőt, leadtam a helyben kapott papírt és következő héten már kapta is a fejlesztést az oviban. A papírt is úgy írják meg, hogy az épp aktuális tanévre szól.

2023. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom hogy, kevés a szakember, nincs talonban gyógypedagógusuk. Talán év közben lekerült valakiről a státusz, még úgy el tudom képzelni. Én is levetettem a gyerekemről az sni-t később.
2023. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!