Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az összes állami ovi ilyen csóró?

Az összes állami ovi ilyen csóró?

Figyelt kérdés

Nem leszólásból, de ez a legpontosabb megfogalmazás nálunk.

Amúgy egy nagyon jó ovi, nagyon aktívak, tevékenyek, de rajzoláshoz papírt, dekorációt, mindent úgy kéregetnek össze.

A Mikulástól a gyerekek egy mandarint és egy szaloncukrot kaptak, még csak piros zacskót sem. Azt persze tudom, hogy mikulás csomagra nem érdemes pénzt szedniük, mert több szülő úgysem fizetné be. Max önkéntes alapon tudnám elképzelni a támogatást, ha tudtuk volna időben, hogy ennyire nincs keret.

Félreértés ne essék, nem a csokoládét hiányolom, nem nélkülöznek a gyerekeim, csak végighallgattam a csalódott gyereksereget, és hát szegény többi szülőt is megsajnáltam, mikor próbálták vigasztalni őket.

Lehet, naiv vagyok, én azt gondoltam, a csoportpénzből idén (nagy csoport) bővebben költenek a gyerekekre, hiszen minek tennék félre? Év elején több mint százezer volt, ismerem a betervezett programokat is, ennyit nem költenek el kirándulásra, ez biztos. Vagy ilyenkor ez marad az ovinak? Nem mintha várnám vissza, de azért ez elképeszt, hogy egy kisebb csomagra se futja belőle.

Máshol hogy vannak ezek a dolgok? Tényleg furcsa ez nálunk, vagy csak nekem az?



dec. 12. 17:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
A csoportpénzből a legtöbb helyen tisztálkodási szereket is vesznek, plusz ebből fedezik az óvónők/dadus ajándékát is. Van szmk-s anyuka biztosan, őt kérdezd meg, mire ment el a pénz.
dec. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Az szmk-s szülőket kérdezted?

Nekik tudniuk kell, hogy mire mennyi megy. Nem az óvónő számol el, tilos is pénzt szedniük, csak az szmk-n keresztül tehetik sutyiban.

A csomagot nálunk a szülők intézték mindig is. Nem az ovi.

dec. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
Írasd magánba és a havi 220ból majd jut csomagra.
dec. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nálunk tisztálkodási szereket nem vesznek belőle, azt is mi visszük. Ajándékot szintén sosem fizettek belőle.

A pénztáros szm-es anyuka bárkinek megmutatja, hogy állunk, mit vettünk, szóval ez nem titok. Azért is tűnt fel nekem is, hogy a csoportpénz elég magas, kiadás belőle kevés akad, mégis alig kaptak valamit a gyerekek.

dec. 12. 18:10
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

" csak végighallgattam a csalódott gyereksereget"


Mégis, mit vártak el az óvodások ? Fél méteres csomagot tele csokival, cukorral, játékkal?

Nem az óvoda dolga miki ajándékkal ellátni a gyerekeket. 23 évig dolgoztam óvodában és mindig összejött a csoportpénzből egy mikulászacskó és benne egy narancs, a szaloncukor és egy nápolyi szelet. A gyerekek ugyanúgy örültek neki, mintha kilós csomagot kaptak volna.

dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
Örülj neki, hogy ennyit is kapott! Legalább az életre nevelik, ahol lófXt sem fog kapni.
dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Én nem vagyok SZMK-s,de a nagycsoportban szokott lenni év végi kirándulás, ballagás, esetleg utána torta. Simán lehet ezekre tesznek félre a fennmaradó csoportpénzből.


Mikuláscsomag: szinte minden állami helyen gyűjtenek rá külön pénzt, nálunk idén 1500 Ft-ot. De ez nekem is feltűnt: " csak végighallgattam a csalódott gyereksereget"


Nagycsoportos gyerekekről beszélünk, nem tudom elképzelni, hogy nem örültek volna a kis csomagnak... Azért 5-6 évesen ne legyenek már követelőzőek. Inkább szerintem ebbe te látsz bele többet, mint kellene.

dec. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Tisztálkodási szereket mi visszük. Nálunk kaptak rendes csomagot, csokival, mogyoróval, szaloncukorral és az óvónők készítettek saját kezűleg egy jópofa kis díszt, tobozból és fonalból. Papírt, színes ceruzákat, dekorációkat nem kéregetnek. 1000 Ft a csoportpénz, amihez az óvónőknek semmi köze. Megmondták, hogy ők nem szednek semmi pénzt, megszavaztatták, hogy legyen-e vagy ne legyen, mert többször volt már veszekedés belőle a szülők között. Kijelöltek két nőt szmk-snak, ők kezelik a pénzt.
dec. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Derjaderja ***** válasza:
100%
Nálunk volt normális Mikulás csomag. Zacskóban kis Mikulás, müzli, zabrudi, mandarin, mogyoró, talán nyalóka.
dec. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk havi 1000 ft a csoportpénz, abból megy a mikuláscsomag 1500 ft értékben, abból azért egész jó dolgokat ki lehet hozni.
dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!