Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az összes állami ovi ilyen csóró?

Az összes állami ovi ilyen csóró?

Figyelt kérdés

Nem leszólásból, de ez a legpontosabb megfogalmazás nálunk.

Amúgy egy nagyon jó ovi, nagyon aktívak, tevékenyek, de rajzoláshoz papírt, dekorációt, mindent úgy kéregetnek össze.

A Mikulástól a gyerekek egy mandarint és egy szaloncukrot kaptak, még csak piros zacskót sem. Azt persze tudom, hogy mikulás csomagra nem érdemes pénzt szedniük, mert több szülő úgysem fizetné be. Max önkéntes alapon tudnám elképzelni a támogatást, ha tudtuk volna időben, hogy ennyire nincs keret.

Félreértés ne essék, nem a csokoládét hiányolom, nem nélkülöznek a gyerekeim, csak végighallgattam a csalódott gyereksereget, és hát szegény többi szülőt is megsajnáltam, mikor próbálták vigasztalni őket.

Lehet, naiv vagyok, én azt gondoltam, a csoportpénzből idén (nagy csoport) bővebben költenek a gyerekekre, hiszen minek tennék félre? Év elején több mint százezer volt, ismerem a betervezett programokat is, ennyit nem költenek el kirándulásra, ez biztos. Vagy ilyenkor ez marad az ovinak? Nem mintha várnám vissza, de azért ez elképeszt, hogy egy kisebb csomagra se futja belőle.

Máshol hogy vannak ezek a dolgok? Tényleg furcsa ez nálunk, vagy csak nekem az?



dec. 12. 17:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nálunk nincs csoportpénz sem. Csak tisztasági csomagot kell vinni. A mindennapokra váltócipő, váltásruha és pizsi.

Kapnak ágyneműt, poharat, törölközőt, mindent.

A papírt szívesen fogadják, az sem baj, ha csak egyik oldala üres, mert kis ovisoknál egy rajz 2 vonal, és gyorsan fogy, de ez sem elvárás, ahogy gyümölcsöt is lehet vinni, de nem kötelező.

Most Mikulásra egy Kinder csomagot kaptak, gyereknapra is mindig jó kis csomagot kapnak és tavaly az évvégi kirándulást is ki tudta fizetni busszal együtt az SZMK. Nagynéha kell beadni 1000Ft-ot, mikor bábszínházba viszik őket.

dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt rendesen mikulás csomag, azt az önkormányzat biztosította. Tisztálkodási szereket mi visszük, de minden mást biztosítanak (ovis zsák, törülköző, pohár). A csoportpénz 3500 fél évre, ebből kapnak ajándékot is a gyerekek, meg arra költik amikkel bent foglalatoskodnak. Egyéb dolgokat elfogadnak, pl papír.
dec. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt csomag oviban(csoportpénzből)illetve idén már a suliban(osztálypénzből)Megszavazták a szülők,köztük én is.Elvégre a mi pénzünk,így arra költi az szmk amit jóváhagyunk.
dec. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hát ez elég elgondolkodtató, utolsó. Én is szm tag vagyok, csak épp nem a pénztáros. Se szülőin, se szm gyűlésen szó se esett a csomagokról egyik évben sem.
dec. 17. 08:26
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
dec. 17. 08:26
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk évi 10.000ft/gyerek

Plusz külön szednek az óvónők fénymásolára egyébre 4000ft-ot évente/gyerek.

Nálunk volt normális mikulás csomag és volt is benne dolog. Minden csak megbeszélés kérdése szerintem. Az elég gáz hogy nálatok ennyivel kiszúrták a gyerekek szemét, de azért remélem játékot kaptak bőven a mikulástól. Mármint hogy arra legalább költöttek?

dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szednek csoportpénzt és abból van a csomag.Az óvónőknek és a dadusnak is abból szoktuk kigazdálkodni. Vannak programok, bábszínházra szednek pld 1000-2000ft környékén fejenként.Úszásra is hordták őket, azt pld ingyen. Viszont mindent szívesen fogad az ovi, wc papír, fénymásolópapír,foglalkozáshoz ragasztó, kreppapír stb..stb.Van mikor konkrétan mondják mi lenne jó.Úgyhogy nem csóró az ovi, de nehezen gazdálkodják ki azt ami kell. Idén már volt gyereknapon lehetett adományt adni csillámtetkóra ,karácsonykor sütit sütöttek és azt árulták meg ilyenek.
dec. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk az szmksok mindentrol kuldenek elszámolást és mi is a csoportpenzbol vesszük a mikulas csomagot (fa játék szokott benne lenni és gyumolcs). Egyébként hivatalosan nem szedhetnenek csoport pénzt az állami óvodák, de a többség szed, mert másként nem megy, szóval a válasz sajnos egyébként az, hogy igen, a legtöbb helyen gond a penz.
jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!