Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan kezelnétek ezt a...

Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Nagycsoportos fiam nagyon összebarátkozott egy kislánnyal. Többször beszélgettünk az anyukájával, jó fejnek tűnt meg szimpatikus családnak. A kislány a középső 3 lány közül, van egy 8 éves nagylány és egy 2.5 éves kicsi. Ünnepek előtt beszéltük, hogy jó lenne összeruccanni, had játszanak egyet a gyerekek. Erre a napokban sort is kerítettünk nálunk.

A férjemmel főztünk is nekik, jó kis vendégségnek indult. Csak hogy úgy tűnik, a gyereknevelésről nagyon más a nézetünk. Konkrétan semmiért nem szóltak rá a gyerekeikre, akik az alapvető viselkedési normákkal sincsenek tisztában (pl. azzal, hogy máshol nem rongálunk) sáros cipővel csatangoltak végig a házunkon, a kicsi lány is sáros bakancsában játszott a hálószobánkban a vastag szálú szőnyegen stb mire észre vettem már több játékot is megrongáltak, olyat is amit most hozott a Jézuska. A szülők konkrétan rá sem néztek a gyerekeikre, a férjemmel szaladgáltunk amellett hogy őket kiszolgáltuk. Amikor észleltem a bajt és rászóltam pl a picire hogy ezt-azt nem szabad, a szülők még akkor sem érezték szükségét hogy szóljanak vagy elvegyék a kezéből amit én nem bírtam és végül széttörte.


A lényeg az, hogy máris kérdezgetik hogy mikor jöhetnek legközelebb, mert nagyon jól érezték magukat. Azt mondjuk elhiszem hogy ők jól érezték magukat, de mi kihagynánk a következő alkalmat. Sőt, a nagylány már itt is akart aludni. Alig lehetett rávenni hogy mozduljon mert indulnak haza. Én még ilyet nem láttam hogy ennyire a gyerek mondja meg hogy mi legyen, ugyanis a szülei nem is tiltakoztak, csak várták hogy én mit reagálok mert ha engedem, simán itthagyták volna aludni!!!

Én elhiszem hogy nehéz néha 3 gyerekkel, de nem hiszem hogy ennyire rájuk kéne hagyni. Az én két fiam "kisangyal" hozzájuk képest.


Ti hogy reagálnátok ezt le? Ugye ciki hogy egy csoportba jár a középső kislánnyal a nagy fiam, amúgy ő a legcsendesebb kislány közülük, felőlem ő jöhetne is többször, de ugye a többi...



dec. 29. 22:39
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
83%
Megmutatnám neki ezt, amit írtál.
dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
93%
Vagy megmondod, hogy nem jönnek többet át. Vagy haritasz, hogy majd, csak most nincs időtök, festik a konyhát, stb. Az is lehet, hogy nem lesz már jóban a fiad a lánnyal, nálunk kis és középső csoportban nagy fiú-lany barátságok voltak, mindegyiknek vége lett nagycsoportra, csak nemek szerint barátkoztak onnantól.
dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
42%
Kamu. Pár nappal ezelőtti kérdés kiszinezve.
dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
3: Miért lenne kamu? Szerinted ilyen nem létezik? Hát nekem is kissé hihetetlen, még soha nem voltam ilyen helyzetben. Annak mondjuk örülnék ha belinkelnéd azt a másik kérdést amire céloztál, hátha van köztük számomra hasznos válasz. Kiszínezni pedig a fiam szokta a kifestőjét.
dec. 29. 22:53
 5/38 A kérdező kommentje:
1: Lehet hogy igazad van.
dec. 29. 22:53
 6/38 A kérdező kommentje:
2: Köszönöm, sanszos hogy így lesz.
dec. 29. 22:54
 7/38 anonim ***** válasza:
90%

"Mi annyira nem élveztük a látogatásotokat sajnos. A gyerekeid nem ismerik az illemet, tönkretették a játékokat is. Szeretném, ha a gyerekek jóban maradnának az oviban, és hogy mi is jóban maradjunk, de nem szeretnénk, ha elmélyülne ez a barátság. Köszi, hogy megérted, remélem nincs harag."


Ha ezek után megsértődnek, az az ő gondjuk, nem a tiétek.

dec. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
90%

Hát nálunk úgy működik az ilyesmi, hogy ha egyszer vendégsegbe hívtak akkor az a minimum, hogy visszahivjuk őket, nem pedig az hogy újra meghivatjuk magunkat ugyanoda.


Mondd meg nekik, hogy most ők hívjanak titeket. És utána eldontitek legyen e tovább.

dec. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
81%
Normális hangnemben, de határozottan közölném, hogy a gyerekeknek az oviidőre kell szorítkozniuk, ha játszani akarnak egymással. Ha firtatná, elmondanám, hogy nekem ez a vendégség nagyon nem tetszett, nem szeretnék belőle többet. Ha megsértődik, akkor ez van. Ezen nem problémáznék.
dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
86%

"A lényeg az, hogy máris kérdezgetik hogy mikor jöhetnek legközelebb, mert nagyon jól érezték magukat."


Most nem nektek kéne menni hozzájuk?

dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!